Нова очільниця НСЗУ озвучила завдання на 2022 рік

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нова очільниця НСЗУ озвучила завдання на 2022 рік
Гусак обіцяє, що зволікання із укладанням договорів лікарень та НСЗУ не буде.

Наталія Гусак, новопризначена голова НСЗУ, під час зустрічі з журналістами розповіла про свою попередню діяльність та пріоритети роботи на новій посаді.

“З 2017 року я займаюся трансформацією системи охорони здоров'я у тій чи іншій ролі. Сьогодні спілкувалася із колективом НСЗУ. З багатьма ними я вже знайома. З 2017 року я займалася в галузі експертної діяльності, допомагала закладам первинного рівня успішно входити до реформи; переконувала їх, що зміна системи фінансування установ лише покращить якість надання медичної допомоги та її доступність. І, відповідно, також дозволить покращити умови праці та її оплату медичним працівникам.

Два роки тому я взяла свій черговий виклик. І дала згоду на посаду заступника голови Чернівецької ОДА. Планувала роботу департаментів охорони здоров'я та реалізації політики у сфері охорони здоров'я на території області. У співпраці із НСЗУ моєю функцією було забезпечити своєчасне контрактування наших закладів. На своєму регіональному рівні я мала можливість спостерігати успіхи НСЗУ у взаємодії щодо контрактування спеціалізованих закладів, які надають первинну медичну допомогу. Але так само дуже ясно бачила й ті виклики, які є у цій взаємодії. Тому повністю підтримую слова Віктора Кириловича (Ляшко – ред.) про те, що вони, в принципі, вже відомі всі. Це робота НСЗУ як безперебійного годинникового механізму як безпосереднього органу виконавчої влади, який фінансує та є стратегічним закупівельником медичних послуг.

Тому я сподіваюся, що той досвід, який я мала на цій посаді, та попередній досвід, дадуть мені можливість внести своє розуміння у взаємодію НСЗУ з органами місцевого самоврядування щодо того, що вони є засновниками всіх наших медичних закладів. І успішніше взаємодіяти з управлінськими ланками медичних установ у частині контрактування та виконання договірних зобов'язань з обох сторін.

Тому що ви знаєте, що НСЗУ запускає ще інший процес — моніторинг виконання договірних зобов'язань. І для мене особисто важливо, спілкуючись із головними лікарями, щоб цей моніторинг, як говорили на конкурсі мої нинішні колеги, був із людським обличчям.

Насправді, від НСЗУ всі очікують виключно на те, що вона поглиблюватиме свою довіру як надійного партнера, який своєчасно виконує свої договірні зобов'язання щодо фінансування закуплених послуг тих чи інших медичних сфер.

Також я розумію, що зараз дуже багато оперативної роботи. Наприклад, як сказав Віктор Кирилович, зараз необхідно зосередити увагу на контрактуванні наших медичних установ, які надають медичні послуги з ПМГ-2022. Механізм змінено. І я це вітаю. Тому що ми маємо шанс взаємодії нинішньої команди МОЗ та НСЗУ. Ми не матимемо, як у попередні роки, затримки щодо того, що перекладатимуться терміни та в момент укладатимуться договори. І це розтягуватиметься на кілька місяців.

Для когось договір це просто юридичний документ. Але договір із НСЗУ у регіонах — це документ, який дозволяє мати гарантію, що медичні працівники матимуть зарплату у відповідному розмірі. Це буде відповідним викликом для 2022 року. Що пацієнти для отримання медичної допомоги матимуть своєчасно закуплені ліки, які також передбачаються у рамках договірних зобов'язань щодо НСЗУ. Тому це завдання – пріоритет номер 1. Я знаю, що є ще низка інших завдань, які ми ставимо перед собою. Це своєчасні виплати за договорами за 31 пакетом – стаціонарна медична допомога пацієнтам, хворим на COVID-19. Доконтрактування, бо на сьогоднішній день залишилося ще кілька неконтрактованих закладів. Потрібно дізнатися чому. Я думаю, це і з позиції взаємодії з департаментами охорони здоров'я та управлінськими медичними ланками.

І, безумовно, є ще низка стратегічних завдань, які виходитимуть із того, що розробляється як стратегія розвитку самого НСЗУ, так і охорони здоров'я загалом. Я розумію, що нам рано чи пізно необхідно буде переходити до стратегічного планування так само ПМГ. І це також для нас буде певним викликом. Хоча я думаю, що професійні люди, які працюють у цій службі вже кілька років, чітко розуміють, як це має відбуватися. Я тільки сподіваюся, що успішно координуватиму цю діяльність», - розповіла Гусак.

Нагадаємо, Нацслужбу здоров'я було створено наприкінці грудня 2017 року. Вона є важливим органом імплементації положень медичної реформи. З нею мають підписувати угоди лікарні, лікарі яких отримуватимуть компенсацію з бюджету за кожного приписаного до них пацієнта.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі