По фракціях постанову підтримали: "Блок Петра Порошенко" – 100 депутатів (із 143), "Народний фронт" – 62 (81), "Опозиційний блок" – 0 (43), "Самопоміч" – 0 (26), група "Відродження" – 5 (24) "Радикальна партія" – 16 (21), "Батьківщина" – 10 (21), група "Воля народу" – 5 (18) позафракційні – 35 (46). Слід зазначити, що, "Самопоміч" зараз відмовляється голосувати до вирішення питання про зняття недоторканості з депутата Вадима Новинського ("Оппоблок").
"Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію - Голодомор, який забрав мільйони людських життів. Злочинний комуністичний тоталітарний режим шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій щодо незгодних зумисне створив для українців такі життєві умови, що були розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму - злочин проти людяності відповідно до Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього", - йдеться в постанові.
"Сьогодні Україна знову стала жертвою агресії сталінських послідовників із Кремля. Україна протистоїть не лише агресії зі сходу, але й масштабній інформаційній навалі, опертій на брехню. Агресор знову вибудовує стіну пропаганди, щоб приховати свої злочини. І сьогодні, як і вісім десятків років тому Україна потребує слова правди, щоб світ знав", - наголошується у звернені.
Верховна Рада України також висловлює подяку усім державам світу, які сьогодні підтримують нашу державу у протистоянні із агресором, висловлює подяку усім, хто сьогодні доносить правду про події в Україні до світової громадськості.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", три чверті громадян України (72%) згодні з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, не погодилися з цим 14%, не визначились – 14%. Серед респондентів, рідна мова українська, 83% вважають Голодомор геноцидом, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 47%.