Простій і дві третини зарплатні: особливості роботи шкіл на окупованих територіях

Поділитися
Простій і дві третини зарплатні: особливості роботи шкіл на окупованих територіях
Освітянам не радять іти на співпрацю з окупантами, бо за це загрожує кримінальна відповідальність, натомість пропонують припиняти очне навчання

У випадку, якщо на колектив школи на тимчасово окупованій території здійснюється тиск і їх схиляють до співпраці з окупантами, влада наполегливо рекомендує не погоджуватися на це. І спеціально для таких випадків обласним військовим адміністраціям надали повноваження відправляти такі заклади на простій. Про це сказав голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає “Укрінформ”.

"Ми надали право місцевим органам влади і військовим адміністраціям визначати на місці тривалість навчального року. Тому деякі школи в зоні бойових дій, в окупації або через руйнування завершили навчальний рік раніше. Деякі школи на тимчасово окупованих територіях пішли на простій. Це робиться у тому випадку, якщо окупаційна влада змушує вчителів до співпраці, працювати за російською програмою, – сказав Бабак. – Тому якщо у школі є проблема з безпекою або з примусом адміністрації чи педагогів, то військова адміністрація може прийняти рішення і відправити таку школу на простій".

У такому випадку школа припиняє роботу в очному режимі. І при цьому за всіма працівниками зберігаються їхні посади, а за цей їм платитимуть щонайменше дві третини заробітної плати.

"Наразі точно відомо, що в деяких населених пунктах намагаються перевести шкільні програми на російські стандарти, окупанти приходять до вчителів або до адміністрації шкіл і схиляють до співпраці. Але ми дуже радимо не йти на таку співпрацю, тому що це кримінальна відповідальність. Україна в будь-якому разі деокупує і поверне всі території", – заявив Бабак.

Нагадаємо, як розповів в інтерв’ю редакторці відділу освіти та науки ZN.UA Оксані Онищенко освітній омбудсмен Сергій Горбачов, він щодня отримує звернення від педагогів, які запитують про гарантії того, що їх відновлять на роботі, якщо вони на знак протесту звільняться зі школи, про зарплату, педагогічний стаж, та що робити, якщо їх змушують працювати під дулом автомата. Почитати цю публікацію можна за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі