"Особливий акцент у повідомленні зроблений на узгоджених і послідовних діях представників російської та окупаційної влади, спрямованих на реалізацію політики переслідування шляхом незаконного позбавлення волі, численних обшуків, обмежень політичних, громадянських і соціально-економічних прав громадян. Вони створюють на півострові атмосферу страху, розгубленості і невизначеності, що змушує проукраїнськи налаштоване населення і далі залишати окуповану територію", - повідомляє прес-служба Офісу.
Це вже сьоме повідомлення в Міжнародний суд про порушення норм міжнародного гуманітарного права на півострові.
Повідомляється також, що в ході підготовки документа були проаналізовані протоколи допитів потерпілих і свідків примусового переміщення. За офіційними даними на кінець 2019 року кількість переміщених з Криму на материкову частину України громадян склала майже 43 тисячі осіб.
Як повідомлялося, 30 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій прризнала Росію стороною Мінських угод і закликала повернути Україні Крим і припинити окупацію частини Донбасу.
Детальніше про розслідування справ щодо окупації Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов: "Основне завдання на цей рік - зробити півострів непідйомним для країни-агресора"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".