Зокрема, ПАРЄ включила Росію в список десяти країн Ради Європи, які перебувають під наглядом, і наказала "припинити військове вторгнення і підтримку незаконних збройних формувань на сході України і скасувати незаконну анексію Криму", інформує Українська правда.
Серед інших вимог ПАРЄ до Росії: усунути будь-які правові перешкоди для безумовного виконання рішень Європейського суду з прав людини; і скасувати встановлення "межі" і повзучу анексію грузинських регіонів Південна Осетія і Абхазія; беззастережно і повністю співпрацювати зі спільною слідчою групою і голландською прокуратурою для притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збиття рейсу MH17.
Російська делегація не погодилася з вимогами резолюції ПАРЄ, яку підтримали 49 членів.
Зазначимо, раніше регламентний комітет ПАРЄ дозволив російській делегації продовжити участь у зимовій сесії без санкцій.
Як відомо, у 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ через анексію Криму і ведення бойових дій в Донбасі. У відповідь делегація РФ відмовилася брати участь у сесіях Асамблеї і платити внески. Однак 25 червня 2019 року ПАРЄ зняла санкції з російської делегації без будь-яких додаткових умов. Вже на наступний день Асамблея відновила права делегації РФ в повному обсязі, хоча з боку Росії не були виконані умови для повернення в організацію: Крим і Донбас не були деокуповані, а українські політв'язні не були звільнені.