Прокуратура направила до Міжнародного кримінального суду дані про злочини РФ у Криму

Поділитися
Прокуратура направила до Міжнародного кримінального суду дані про злочини РФ у Криму До МКС подали інформацію про злочини окупантів у Криму © vnews.agency
Прокуратура АРК разом з правозахисними організаціями подала до суду у Гаазі інформаційні бюлетені про порушення норм міжнародного гуманітарного права та присвоєння майна.

Прокуратура Автономної Республіки Крим разом з правозахисними організаціями подала до Міжнародного кримінального суду два інформаційних бюлетені про злочини російської влади на окупованому півострові, заявив на прес-конференції прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

"Спільно з Гельсінською спілкою з прав людини, регіональним центром прав людини ми подали інформаційного листа до Міжнародного кримінального суду. І, крім цього, у жовтні цього ж року нами було подано інформаційний лист до Міжнародного кримінального суду за фактом привласнення державного і приватного майна", - розповів прокурор.

За його словами, згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, приватна власність, майно церковних громад, благодійних, загальноосвітніх та наукових установ не підлягають конфіскації, передає УНІАН.

"Це і є тяжкий злочин. Це і є військовий злочин", - зазначив Мамедов.

Також прокурор нагадав про те, що один з інформаційних листів до МКС було направлено після початку розслідування кримінального провадження за ст.438 Кримінального кодексу (порушення правил і звичаїв війни). У рамках розслідування прокуратура веде слідство щодо порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Як зазначив генпрокурор Юрій Луценко, прокуратура АРК має у своєму розпорядженні дані про захоплення Росією на окупованому півострові більше 4 тисяч підприємств.

"У ході розслідування кримська прокуратура отримала відомості про захоплення на півострові більше 4 тисяч українських підприємств. Оцінка шкоди, заподіяної такими діями державі Україна, Гільдія оцінювачів України визначає в попередній сумі понад 1 трлн гривень", - сказав Луценко.

За його словами, Україна оголосила це майно заарештованим.

"Будь-яка зміна юридичного статусу буде переслідуватися згідно з українським, а пізніше, ймовірно, і міжнародними законами", - підкреслив глава Генпрокуратури.

Він також додав, що на сьогоднішній день заарештовано майно за заявами потерпілих у розмірі 1,6 млрд гривень. У поліцію також звертаються і власники приватних підприємств, зазначив Луценко.

"Ми також отримуємо звернення і приватних власників. І зараз за 10 фактами порушення приватного права на майно на території Криму з семи відповідних кримінальних проваджень ми звернулися також з інформаційним листом до Міжнародного кримінального суду", - розповів генпрокурор.

Як розповіли в інтерв'ю DT.UA голова моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер і фахівець з прав людини Марк Божанік, після анексії Криму окупанти масово експропріювали приватне і державне майно, що суперечить резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 про територіальну цілісність України. На даний момент окупанти відмовляються компенсувати власникам вартість захопленого майна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі