Окупанти Криму викорінюють проукраїнське населення – прокурор

Поділитися
Окупанти Криму викорінюють проукраїнське населення – прокурор РФ може повністю викорінити проукраїнське населення Криму
Злочини окупаційної влади тягнуть за собою зміну демографічної ситуації півострова на користь російських громадян.

Викрадення людей, тортури, вбивства і депортації в окупованому Росією Криму, тягнуть за собою колонізацію півострова РФ і викорінення проукраїнського народу, заявив на прес-конференції прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

"На даний момент окупаційна влада скоює злочини, такі як викрадення, вбивство, катування, примусова мобілізація в збройні сили РФ, примусове переміщення, депортація, переміщення ув'язнених з місць позбавлення волі на територію РФ. Це колонізація з числа громадян Російської Федерації", - сказав прокурор.

За його словами, актуальність і серйозність цього злочину обумовлена тим, що воно тягне за собою зміну демографічної ситуації всього півострова на користь російських громадян і витіснення, а можливо, й повне викорінення проукраїнського населення, передає "Українська правда".

Мамедов також повідомив про те, що в січні за зверненням лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва було розпочато кримінальне провадження за ст.438 ККУ (порушення правил і звичаїв війни).

"У рамках даного провадження прокуратура Криму проводить слідство щодо порушення норм міжнародного гуманітарного права. І документує всі факти, аспекти, які порушуються, – враховуючи, що півострів Крим є окупованою територією, а значить, жителі даного півострова є під захистом міжнародного гуманітарного права", - сказав прокурор.

За цими фактами прокуратура Криму спільно з Гельсінською спілкою з прав людини та Регіональним центром прав людини подала листа до Міжнародного кримінального суду, додав Мамедов.

Як повідомлялося, 14 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Документ підтримали представники 71 держави, 77 – утрималися, 25, у тому числі РФ, – проголосували проти.

Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінацію кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп з боку російських окупантів; застосування законодавства РФ на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові і заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в російській армії, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди.

Проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини в Україні незважаючи на чинний мандат місії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі