За словами Джемілєва, таким чином окупанти Криму намагаються обійти виконання рішення Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони на діяльність Меджлісу на півострові.
"За наявною у нас інформацією, вони (російська сторона – ред.) почали розглядати, як і задовольнити рішення Міжнародного суду, і, у той самий час, нічого не робити. Зокрема, стосовно Меджлісу, вони запитують Москву, чи можна створити якусь організацію, яка б називалася "меджліс кримськотатарського народу". Тим самим заявити про те, що вони виконали рішення Міжнародного суду", - зазначив він під час прес-конференції у Києві.
У квітні цього року Міжнародний суд ООН (Гаага) у рамках позову України проти Росії ухвалив рішення, згідно з яким російські окупанти півострова повинні забезпечити дотримання прав кримських татар, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.
Нагадаємо, раніше Комітет із соціальних і гуманітарних питань і питань культури (Третій комітет) Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюцію з прав людини в анексованому Росією Криму.
"За" проект резолюції "Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" проголосувала 71 країна, "проти" - 25, утрималися від голосування 77 країн. Не підтримали проект резолюції, серед інших, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Китай, КНДР, Сербія, Узбекистан.
Проект засуджує порушення й обмеження прав людини в анексованому Криму стосовно кримських татар, українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної "влади".
У резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН та забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами. А також заклик негайно скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу як "екстремістської організації".