Прогноз "Українського інституту майбутнього": Україна в змозі пережити 2021 рік без кредитів МВФ

Поділитися
Прогноз Фото: comments.ua
В Україні повинен працювати базовий сценарій розвитку економіки.

Українська економіка за підсумками 2021 року за базовим сценарієм розвитку покаже зростання в 4% ВВП, і держава зможе пройти цей рік без кредиту МВФ.

Про це йдеться в прогнозі "Українського інституту майбутнього" на сторінці Facebook.

Базовим є сценарій, згідно з яким Україна справляється з піком захворюваності коронавірусом без колапсу медичної системи і жорстких локдаунів, зростає експорт і валютна виручка, відновлюється економіка, галузі машинобудування, хімічна, будівництво житла, сфера послуг, країна розміщує євробонди.

Передбачається політична криза, прихована емісія або секвестрації бюджету, слабка інвестиційна активність, Укрзалізниця та Енергоатом знаходяться на межі банкрутства, наростає інфляційний тиск.

При таких умовах в Інституті позитивно налаштовані щодо розміру державного боргу і можливості державою обслуговувати зовнішні зобов'язання у 2021 році.

"За нашою оцінкою, на кінець 2020 року розмір державного боргу складе 62-63% ВВП, що значно нижче прогнозу Міністерства фінансів - 68% ВВП. Після закінчення 2021 року державний борг в базовому сценарії розвитку впаде нижче позначки 60% ВВП", - йдеться в прогнозі.

Відзначається, що 2021 і 2022 роки будуть простими з точки зору зовнішніх виплат кредиторам.

"Міністерство фінансів випустило 2 млрд дол. євробондів в серпні 2020 року і заздалегідь погасило частину тіла кредитів до виплат в у 2021Е і 2022Е. Таким чином Мінфін знизив виплати на наступні два роки. Тепер наступний пік виплат прогнозується на 2024Е", - говорять в прогнозі УІМ.

Нагадаємо, Місія Міжнародного валютного фонду почне перший перегляд кредитної угоди для України в форматі stand-by з 21 по 23 грудня.

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Він підкреслив, що через пандемію коронавірусу "місія буде проводити дистанційне обговорення з владою України останніх актуально економічних подій, а також заходів і реформ, необхідних для завершення першого перегляду".

Люнгман додав, що місія планує відновити зустрічі по завершенні новорічних свят в січні 2021 року.

Нагадаємо, що програма stand-by фактично була поставлена "на паузу" через дії з боку української сторони, які поставили під сумніви базові принципи співпраці за програмою.

Також президент Володимир Зеленський визнав, що Україна сьогодні не може обійтися без західних грошей, виконала всі вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) для отримання другого траншу за програмою stand by, а затримка з його наданням, на думку глави держави, пов'язана з протидією окремих людей, раніше вкрали гроші у держави.

Нагадаємо, раніше аналітики Morgan Stanley повідомили, що плани уряду України профінансувати частину дефіциту, закладеного в проєкті держбюджету-2021, за допомогою розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) занадто завищені, а значить необхідно домовлятися про фінансування з МФВ.

Однак аналітики відзначають, що, з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з МВФ, отримання навіть одного траншу на $0,7 млрд в цьому році виглядає сумнівним, йдеться в матеріалах інвестиційного банку.

У Мінфіні заявили про те, що не зможуть покрити дефіцит бюджету в 2021 році без траншів МВФ. Повідомлялося про те, що валовий зовнішній борг України виріс на $2,5 млрд, до 122,8 млрд доларів. При цьому практично всі пікові виплати за боргами припадають на IV квартал. Уряд, центральний банк, підприємства і банки за IV квартал 2020 року мають виплатити 5,587 млрд доларів, з яких 71 млн доларів - борг Міжнародному валютному фонду (МВФ).

При цьому Україна розраховує отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна виконала чотири з 10 структурних маяків програми МВФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі