Україна виконала чотири з 10 структурних маяків програми МВФ. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю "Мінфіну".
Зокрема, за його словами, проведена робота зі скороченню непрацюючих кредитів. Наприклад, у вересні частка проблемних кредитів (NPL) у банківському секторі зменшилася з 48% до 45,6%.
Нарешті запущений ринок газу для приватних споживачів, які тепер можуть самостійно вибирати постачальника газу. Також виконані завдання з реформування митниці і податкової - створені єдині юридичні особи, вдосконалений статут НАК «Нафтогаз» і внесені зміни в положення, яким регулювалися заробітні плати наглядових рад і правлінь державних компаній.
Виконання ще двох структурних маяків остаточно оформлюються. Найближчим часом Нацбанк внесе в парламент законопроект про банки і банківську діяльність. А ще МВФ цікавить кошти фонду covid - яким чином і на які потреби вони використовуються. Тому ми вже почали аудит цього фонду, хоча це не є структурним умовою 2020 року.
Також, за словами Марченка, важливими для співпраці МВФ є антикорупційна реформа, яка заблокована рішенням КСУ.
"Це рішення абсолютно негативно впливає на наші переговори з МВФ, з Європейським союзом, з Світовим банком. І ризик не тільки в тому, що ми можемо не отримати кошти за цими програмами. Є ризик того, що нас можуть поставити перед необхідністю достроково повернути раніше взяті позики ", - говорить Марченко.
За його словами, фіскальний розрив в цьому році може скласти $3,5 млрд без траншу МВФ. Крім того, до бюджету на 2021 рік заклали $1,5 млрд від МВФ.
"Ще в цьому році планувалося два транші по $700 млн. Є надія, що ми отримаємо кошти ще в 2020-му, принаймні, ми робимо все для цього можливе".
Як повідомлялося, 5 листопада Верховна Рада прийняла проект держбюджету-2021 в першому читанні. Також Рада прийняла за основу антикорупційну стратегію на чотири роки.
Детальніше про те, яким буде бюджет в новому році читайте в статті Юлії Самаєвої "Про гроші, яких у нас немає, і видатки, які у нас є" на сайті ZN.UA.