Є висока ймовірність, що Україна до кінця року не отримає транш МВФ - Morgan Stanley

Поділитися
Є висока ймовірність, що Україна до кінця року не отримає транш МВФ - Morgan Stanley
Експерти не виключають нового випуску єврооблігацій.

Плани уряду України профінансувати частину дефіциту, закладеного в проекті держбюджету-2021, за допомогою розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) занадто завищені, а значить необхідно домовлятися про фінансування з МФВ. Про це повідомили аналітики Morgan Stanley, пише Інтерфакс-Україна.

Однак аналітики відзначають, що, з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з МВФ, отримання навіть одного траншу на $0,7 млрд в цьому році виглядає сумнівним, йдеться в матеріалах інвестиційного банку.

На думку Morgan Stanley, складності з внутрішнім фінансуванням дефіциту можуть призвести до необхідності збільшення його зовнішнього фінансування в рази. "Чистий емісія ОВДП на весь рік потребує середньомісячної чистої емісії в 17 млрд грн., що набагато вище поточного рівня. З початку цього року чистий емісія ОВДП склала всього 31 млрд грн.", - говориться в огляді.

При цьому термін обігу цих паперів сильно впав, а частка нерезидентів на внутрішньому ринку запозичень продовжує скорочуватися.

Така ситуація підвищує ймовірність зовнішнього фінансування, проте поточна програма з МВФ вже йде з порушенням графіка ще до першого її перегляду. Morgan Stanley нагадує, що дана ситуація є типовою для України: п'ять попередніх програм з фондом були профінансовані лише на 40%.

У зв'язку з цим аналітики не виключають ще одного випуску єврооблігацій України в цьому році, але при наявності такої можливості на ринку. Вони також зберігають нейтральні рекомендації щодо єврооблігацій країни, віддаючи перевагу більш перспективним ВВП-варранти. При цьому підтримується поточний прогноз українського уряду з розміщення євробондів на $3 млрд в 2021 році.

Раніше в Мінфіні заявили про те, що не зможуть покрити дефіцит бюджету в 2021 році без траншів МВФ. Повідомлялося про те, що валовий зовнішній борг України виріс на $2,5 млрд, до 122,8 млрд доларів. При цьому практично всі пікові виплати за боргами припадають на IV квартал. Уряд, центральний банк, підприємства і банки за IV квартал 2020 року мають виплатити 5,587 млрд доларів, з яких 71 млн доларів - борг Міжнародному валютному фонду (МВФ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі