"За минулу добу з 218 тисяч учасників понад 100 тисяч увійшли в наші сервіси і завантажили наші тестові зошити і бланки відповідей. Понад 50 тисяч учасників змогли скористатися сервісом для того, щоб свої відповіді внести, тобто вони повністю вирішили тест і повернули нам свої бланки відповідей в електронному форматі", - сказала Вакуленко, додавши, що пробне ЗНО з усіх предметів можна буде здати до 18 години 19 червня.
Однак, провести основну сесію ЗНО онлайн неможливо, підкреслила Вакуленко. Якщо критерії МОЗ не будуть перевищені, основна сесія ЗНО буде проводитися за першим сценарієм, тобто з 25 червня по 17 липня, підсумувала чиновник.
Раніше також повідомлялося про те, що через обмеження, пов'язаны з пандемією коронавірусу в Україні, основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання можуть перенести на серпень або провести в режимі онлайн.
13 червня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив про те, що міністерство прийняло рішення скасувати проведення пробного ЗНО "оскільки кількість нових інфікованих в Україні зростає".
Для Українського центру оцінювання якості освіти рішення міністерства стало несподіванкою: до цього в центрі три тижні готувалися до проведення тестування з дотриманням протиепідемічних вимог. Ніяких офіційних наказів, розпоряджень або інструкції від Міносвіти в УЦОЯО також не отримували.
В. о. міністра освіти Любомира Мандзій практично весь день не коментувала ситуацію з відміною тестування, але ближче до вечора все ж зауважила: "ЗНО повинно відбутися, тому що це запорука справедливого і об'єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу".
Пізніше центр опублікував на своїй сторінці графік і правила проведення пробного ЗНО в домашніх умовах. МОН та Мінфін розробляють правила повернення грошей учасникам пробного тестування.
Яким буде ЗНО в коронавирусный рік? Як воно буде організовано і наскільки безпечним буде для учасників? І чому не можна скасовувати тестування хоча б один раз? Читайте в матеріалах Оксани Онищенко "Опорна стіна" і "Чим можу..." для ZN.UA.