Зокрема, у серпні минулого року підконтрольні російським окупантам українського півострова співробітники "виконавчої служби" увірвалися на територію церкви, зламали приміщення першого та другого поверхів, і зажадали, аби Духовний центр виселився за рішенням суду. При цьому Духовного центру в управлінні Єпархії на той момент не було вже понад два роки.
Пізніше російські силовики оточили будівлю храму і опечатали частину його приміщень. Вони також застосовували силу до священослужителів.
"Європейський суд з прав людини прийняв цю заяву, зареєстрував її... Події у серпні ще більше згуртували громаду, люди розуміють, що в будь-який момент можуть закрити церкву. Коли з'являються такі обставини, вони призводять до того, що люди через острах залишитися без своєї церкви, без літургії, без причастя, йдуть до церкви. Я дякую богу за все", – зазначив у коментарі "Крим.Реалії" архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.
Нагадаємо, 31 серпня 2017 року співробітники російських силових структур заблокували храм рівноапостольних князя Володимира та Ольги Української православної церкви Київського патріархату в окупованому Сімферополі.
Пізніше, 2 вересня, президент України Петро Порошенко під час зустрічі з предстоятелями церков і Героями України засудив напад на храм УПЦ КП в анексованому Криму.
Детальніше про самовизначення українського православ'я читайте в матеріалі Катерини Щоткіної ""Єресь" Патріарха" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".