Про це повідомляє "Крим. Реалії", посилаючись на архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента. За його словами, представники окупаційної влади увірвалися у храм вранці.
"О 10 ранку виконавча служба увірвалася на територію церкви, взламала приміщення першого поверху, були зламані двері вівтаря на другому поверсі, доступ віруючим перекрито. Жодні доводи про те, що територія першого поверху згідно з договором оренди належить управлінню Єпархії, не діють. Вони показують якісь рішення суду, які зобов'язують Духовний центр виселитися з приміщення, хоча Духовного центру в управлінні Єпархії немає більше двох років", – розповів він.
Архієпископ додав, що силовики, які заблокували приміщення храму, застосували проти нього силу й пошкодили руку.
"Судові пристави пошкодили руку, коли я намагався зайти на перший поверх, схопили за руку і виламали її. Пекельний біль, чекаю "швидку допомогу". Повністю перший поверх заблоковано, незважаючи на те, що за законом вони повинні були опечатати тільки 112 метрів квадратних, у мене немає доступу до жодного приміщення", – зазначив він.
За словами Климента, надалі храм УПЦ КП оточив російський спецназ.
"Перший поверх заблоковано, стоїть охорона в чорному камуфляжі – спецназ, ходить представник фонду майна, зламано двері з боку каплиці Храму Христа спасителя, з боку вулиці вже зламали двері. Зустрівся з помічником Аксьонова, написав лист з проханням на зустріч завтра, завтра буде відомо, чи відбудеться зустріч", – повідомив архиєпископ.
Наголошується, що в УПЦ КП висловили протест у зв'язку із ситуацією, назвавши дії окупантів "нечестивими". Церква також звернулася до влади України і світової спільноти з проханням засудити "напад окупаційної адміністрації на український храм у Сімферополі і вимагати від Росії припинити переслідування УПЦ КП в Криму".
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав дії силовиків черговим посиленням російської політики, спрямованої на витіснення жителів Криму з окупованого півострова.
Нагадаємо, раніше Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин в окупованому Росією Криму.
Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві своїх інтересів.
Також серед вимог знаходиться відновлення освіти в Криму українською мовою.