Працевлаштування: що треба знати людям з інвалідністю

Поділитися
Працевлаштування: що треба знати людям з інвалідністю © freepik/freepik
Роз'яснення дали у Держпраці.

Під час дії воєнного стану в Україні трудові відносити регулюються відповідним законодавством. Особи з інвалідністю, відповідно до Конституції України та інших законодавчих актів, мають соціально-економічних права і свободи.

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, які права мають люди з інвалідністю при працевлаштуванні та які документи їм для цього потрібні.

Так, відповідно до частини 2 статті 24 Кодексу законів про працю України, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством також документи про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші.

«Саме тому під час працевлаштування особи з інвалідністю мають подати і документи, які підтверджують інвалідність, а саме довідку медико-соціальної експертної комісії та виписку з акту огляду в медико-соціальної експертній комісії (МСЕК), роботодавцеві залишають їх копії та індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю», – йдеться у повідомленні.

У документах вказується група інвалідності та її причина, а також строк та висновки комісії про умови та характер праці особи.

Роботодавці при прийомі на роботу не можуть встановлювати випробування для працівників з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи. Це визначено відповідно до частини 3 статті 26 Кодексу законів про працю України.

Фахівці зазначили, що висновок МСЕК з професійної придатності включається в індивідуальну програму реабілітації людини з інвалідністю і є підставою для здійснення професійної орієнтації.

«Рішення МСЕК та індивідуальна програма реабілітації є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, реабілітаційними установами незалежно від відомчої підпорядкованості, типу і форми власності», – роз'яснили вони.

Також законодавством передбачено забезпечення трудових прав осіб з інвалідністю. Вони мають низку пільг та гарантій, втілення яких на практиці має на меті недопущення дискримінації осіб з інвалідністю на ринку праці та реалізацію їхніх трудових прав у повному обсязі.

Раніше ми писали, чи враховується як страховий стаж час навчання у професійному ліцеї для нарахування пенсії по інвалідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі