Довідка про інвалідність: чи можуть її оформити українці дистанційно

Поділитися
Довідка про інвалідність: чи можуть її оформити українці дистанційно © freepik/freepik
Роз'яснення дали у МОЗ.

Через військове вторгнення Росії деякі українці були змушені виїхати за кордон. На період дії воєнного стану в Україні спростили процедуру встановлення інвалідності та проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК). У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як українцям за кордоном, оформити довідку про інвалідність.

Як отримати довідку про інвалідність, якщо людина виїхала за кордон

У МОЗ наголосили, що під час воєнного стану в Україні робота МСЕК здійснюється екстериторіально і заочно. Якщо людина перебуває за кордоном, то вона може надіслати необхідні медичні документи своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК».

У відомстві підкресли, що всі надіслані документи мають бути українською мовою.

«Далі ваш пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи і встановлення інвалідності», – йдеться у повідомленні.

У випадку, якщо людина не може прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я. Експертиза здійснюється за направленням ЛКК незалежно від вашого місця реєстрації, проживання чи перебування.

Чи можна продовжити дію довідки про інвалідність дистанційно

Якщо термін довідки про інвалідність завершився, його автоматично продовжують на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж шести місяців після його припинення/скасування.

Так само подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

«Якщо вашій дитині, яка має інвалідність і перебуває за кордоном, виповнилося 18 років, вона має пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК, адже критерії інвалідності дітей різняться від критеріїв інвалідності дорослих», – пояснили у відомстві.

У МОЗ зауважили, що у такому випадку дитина має пройти обстеження за кордоном, потім потрібно перекласти усі медичні документи українською мовою і направити їх сімейному чи лікуючому лікарю в Україну. Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я розповіли, які документи необхідні для встановлення інвалідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі