"Більше за все через здоров'я Сенцова стурбована колонія, адже там вважають, що він підходить до тієї ситуації, коли вже будуть незворотні зміни. Його намагаються переломити, аби він припинив голодування. Ставлять на те, що нібито політичні доводи вже вичерпані, і нікому вже не цікаво, що він голодує, тому це ніби безглуздо", - розповів журналістам Дінзе.
За словами захисника політв'язня, такі розмови працівників колонії не можна назвати повноцінним тиском – це скоріш монотонні щоденні вмовляння. Попри це, Сенцов припиняти голодування на збирається, він продовжує отримувати крапельниці та поживну суміш.
Дмитро Дінзе наголошує на тому, що бранець Кремля виглядає так само, як і на останніх фото у лабитнанзькій колонії, які РФ надіслала Україні. Він також розповів журналістам про те, що його підзахисний досі сподівається на своє звільнення, проте його надії на це слабшають. "Звісно, він сподівається, що буде ухвалено відповідне політичне рішення (щодо його звільнення – ред.), однак надії все менше…", - зазначає він.
Дінзе розповів Сенцову про те, що Кремль вимагає від нього особистого прохання про помилування, і лише після цього питання можливого помилування політв'язня почнуть розглядати. Олег зі свого боку вкотре відмовився просити про помилування президента РФ Володимира Путіна. Чергова зустріч Сенцова і Дінзе відбудеться наприкінці вересня - початку жовтня.
Зазначимо, 6 вересня розміщена на сайті Білого дому петиція за звільнення Сенцова набрала більшу кількість голосів, ніж необхідно для її розгляду. Під петицією підписалися понад 101 тисячі осіб (потрібні були лише 100 тисяч підписів).
Нагадаємо, Сенцов оголосив голодування 14 травня, вимагаючи звільнення всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. Стан політв'язня погіршується, у нього анемія, дистрофія та гіпоксія, нещодавно сталася третя криза.
Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Обидва провину не визнали.
Детальніше про боротьбу українського політв'язня з російським режимом і стан його здоров'я читайте в матеріалі DT.UA ""Олег Сенцов може померти в будь-яку хвилину": 102 день голодування і "неможливість" обміну".