Повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну "видається малоймовірним" – аналітики

Поділитися
Повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну © Міноборони РФ
Кремль ймовірно намагається залякати Україну нарощенням військової міці на кордоні та риторикою про захист "російських громадян", яким сам же нещодавно і видав російські паспорти.

Аналітики Міжнародної кризової групи вважають, що, незважаючи на концентрацію російських танків на кордоні з Україною, повномасштабне вторгнення російських військ "видається малоймовірним". Про це йдеться у матеріалі ICG.

Зазначається, що чисельність та розташування російських військ "не відповідають шаблону вторгнення".

"Це свідчить, що таке нарощування може стати основою для протистояння, за якого Україна має обирати між стриманістю перед обличчям регулярних провокацій та діями у відповідь, які Москва може використати як виправдання для подальшої ескалації", – зазначили аналітики ICG.

Як пишуть дослідники, Кремль ймовірно намагається залякати Україну нарощенням військової міці на кордоні та риторикою про захист "російських громадян", яким сам же нещодавно і видав російські паспорти.

"Хоча новий форпост у Воронежі виглядає тимчасовим, із потеплінням війська можуть залишатися там принаймні до російсько-білоруських навчань, запланованих на вересень. Кремль може сподіватися, що відповіді Заходу на розгортання знову продемонструють, що, незважаючи на всю риторику, жодна західна держава не прийде на допомогу Україні, якщо їй загрожуватиме ескалація військової загрози", – йдеться в матеріалі.

Дослідники висувають одразу декілька версій активізації російських військ на кордоні з Україною. Одна з версій свідчить про те, що метою РФ може бути спроба змусити Київ піти на поступки щодо непідконтрольних їй територій Донбасу. Ще одна версія – Росія намагається шантажувати не Україну, а Захід, і пильно зважає на те, як країни реагують на її дії поблизу українського кордону.

Як зазначили в Міжнародній кризовій групі, Росія поки надсилає "змішані сигнали",  а тому однозначної відповіді на питання щодо накопичення російських військ на кордоні з Україною немає.

Нагадємо, Росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. 

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив про високу ймовірність російського вторгнення.

19 квітня відбулися переговори політичних радників лідерів «нормандської четвірки». Всі учасники підтвердили прихильність перемир'ю в Донбасі, але в РФ переговори назвали безрезультатними.

Детальніше про ситуацію і перспективи України в поточних умовах - у статті Сергія Немирича «Військова тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі