"Вчора я дав доручення міністру закордонних справ, міністру освіти. Звернувся з проханням, щоб у цій зустрічі взяв участь виконуючий обов'язки голови комітету з питань освіти ВРУ, щоб вони разом зібралися, провели зустріч з послами країн Європейського Союзу і повністю пояснили деталі закону, який механізм буде працювати", - сказав Гройсман у вівторок.
За його словами, новий закон "Про освіту" якраз дає можливості забезпечити нормальний доступ до мов національних меншин, а з іншого боку надати можливості для розвитку української мови.
Прем'єр також зазначив, що Україна - демократична країна, яка поважає права національних меншин.
Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Згідно з новим законом декларується новий підхід до навчання: переходимо від школи, в якій тільки шпигують знаннями і відтворюють їх, до школи компетентностей. Також середня школа тепер стане 12-річною.
Як відомо, деякі європейські держави розкритикували цей закон. Угорщина, Румунія і Польща заявили про те, що стурбовані у зв'язку з можливим порушенням прав національних меншин в Україні через прийняття закону про освіту.
Профільне міністерство прокоментувало норми про мову навчання в новому законі. Так, викладання мовами національних меншин можливо тільки до п'ятого класу. Потім угорська, румунська та російська вивчатимуть як окремий предмет.
Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".