Комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про подовження суворих обмежувальних заходів у Києві ще на два тижні, тобто до 30 квітня. Про це повідомив міський голова столиці Віталій Кличко.
"Оскільки епідеміологічна ситуація в столиці суттєво не поліпшується, сьогодні вранці комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення про подовження суворих обмежувальних заходів у Києві на 2 тижні, тобто до 30 квітня", - написав Кличко у Telegram.
Він уточнив, що в іншому випадку медична система не впорається з кількістю хворих і, відповідно, смертей буде ще більше.
У рамках карантинних обмежень забороняється:
- робота закладів культури: кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів;
- робота торгово-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів та магазинів із продажу засобів гігієни та побутової хімії);
- проведення масових заходів: розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших;
- присутність глядачів на спортивних змаганнях.
Обмежується:
- проведення релігійних богослужінь (можна лише в разі забезпечення не менш як 10 квадратних метрів на одну людину);
- робота закладів громадського харчування (працюватимуть лише навинос);
- робота громадського транспорту;
- робота автозаправок (вони працюють без кафе),
- робота перукарень та салонів краси (за попереднім записом);
- робота спортивних залів (за попереднім записом, але без групових занять).
Упродовж вівторка, 13 квітня, в Києві виявили 1 457 випадків COVID-19. Всього в Україні діагностували 14 553 нових випадки коронавірусної хвороби.
Раніше міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до центральної влади з закликом ввести в країні загальнонаціональний локдаун через різке зростання захворюваності та смертності внаслідок коронавірусної хвороби.
Натомість, у Національній академії наук України заявили, що країна вже минула плато третьої хвилі коронавірусної хвороби, тому далі захворюваність повинна йти на спад, а епідситуація, відповідно, покращуватися.
У чому причини критичної ситуації з ковідом в Україні? Хто відповість за злочинну недбалість центральної влади та місцевої? Чи є шанс утриматися від падіння в прірву, в яку штовхають країну некомпетентність і безкарність? Про це – у статті Інни Ведернікової і Алли Котляр «Згідно із законом природного відбору».