Посадовці сьогодні вперше складатимуть іспит з української мови

Поділитися
Посадовці сьогодні вперше складатимуть іспит з української мови
Іспит складається з письмової та усної частини, що містять чотири блоки.

Сьогодні, 19 липня, з 9:30 Національна комісія зі стандартів державної мови розпочала проводити перші іспити на перевірку рівня знань з української мови для майбутніх державних службовців та громадян України.

Впродовж наступних двох тижнів щодня у будні проходитимуть три іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30. Про це повідомляє «Укрінформ».

Реєстрація на іспит розпочалася з 16 липня. На іспит записалися 348 осіб.

Претендент, який зареєструвався, але не з'явився на іспит, буде вважатися таким, який використав свою спробу скласти іспит. Повторно він зможе зареєструватися на іспит лише через 4 місяці.

Іспитові майданчики для складання тесту з української мови будуть не лише в столиці, але й у таких містах: Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.

Іспит складатиметься з чотирьох частин для претендентів на посаду державного службовця:

  • Культура мови (24 тестові задання);
  • Читання (20 тестових завдань);
  • Письмо (1 завдання відкритого типу);
  • Говоріння (2 завдання відкритого типу).

Для осіб, які претендують отримати українське громадянство іспит також складатиметься з чотирьох частин, але вони матимуть різну кількість завдань та відмінний перший блок запитань:

  • Слухання (12 тестових завдань);
  • Читання (31 тестове завдання);
  • Письмо (2 завдання відкритого типу);
  • Говоріння (3 завдання відкритого типу).

Виконану тестову частину іспиту перевіряє комп'ютер, а потім претендент починає частину «Письмо». Усна частина складається з екзаменатором, запис розмови відправляється на перевірку іншому екзаменаторові, який не повинен жити в одному місті з претендентом. Живого спілкування між претендентом і екзаменатором немає, тільки онлайн через кабінет екзаменатора.

За підсумками іспиту Комісія ухвалить рішення щодо кожного учасника. Щоб отримати сертифікат, потрібно набрати 70% + 1 бал від загальної кількості балів. Сертифікат діятиме безстроково.

Апарат Національної комісії України зі стандартів державної мови для перевірки робіт і встановлення рівня володіння державною мовою має 15 календарних днів.

Нагадаємо, 8 липня  мовний омбудсмен Тарас Кремінь висловив стурбованість намірами уряду скоротити майже на чверть численність апарату Національної комісії зі стандартів державної мови напередодні старту екзаменів на володіння держслужбовцями українською.

Раніше Кабінет міністрів підтримав проєкт постанови «Деякі питання скорочення граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів», якою передбачено 20-ти відсоткове скорочення працівників апарату.

Докладніше про підготовку іспиту, його «запобіжники» та мету, читайте в інтерв'ю ZN.UA з Орисею Демською «Наше завдання – не перевірити, а дати людям шанс зрозуміти, що вони можуть говорити державною мовою».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі