З наступного тижня починається добровільне декларування зброї: хто не зможе цього зробити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
З наступного тижня починається добровільне декларування зброї: хто не зможе цього зробити © pixabay.com
У МВС також розповіли, яка зброя не підлягає декларуванню.

У понеділок, 25 листопада, набирає чинності закон про добровільне декларування вогнепальної зброї. Якою буде процедура, розповів у інтерв’ю ZN.UA заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, з яким поспілкувалася Юлія Самаєва.

«Ми зробили процедуру декларування зброї максимально простою і зрозумілою: громадяни віком від 21 року, які мають незареєстровану зброю, повинні прийти до органів Національної поліції, задекларувати цю зброю і на період воєнного стану можуть залишити її у себе на зберіганні. В тому ж законі ми також передбачили, що після завершення воєнного стану громадяни, за бажання і за можливості, зможуть цю зброю переробити на дозволені види вогнепальної зброї, аби вже поставити її на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання», – каже Драп’яий.

За його словами, якщо переробити зброю на дозволені зразки не можна, то її доведеться просто здати. Це передбачає і чинне зараз законодавство. Однак у більшості випадків, запевнив заступник глави МВС, декларування дозволить українцям легалізувати наявну в них незареєстровану зброю та зберігати її до кінця воєнного стану. Драп’ятий також зазначив, що у деклараційній заявці треба буде вказати лише місце, де знайшли зброю, дату чи проміжок часу.

«Не всі види зброї підлягатимуть декларуванню, але, наприклад, автомат чи пістолет, які нині не дозволені в обігу для цивільних осіб, можна буде задекларувати і залишити у себе на зберіганні. Також цією зброєю можна буде скористатися для захисту від російських окупантів. Тут не без винятків для людей із кримінальним бекграундом або осіб, які вчиняли домашнє насильство. Звичайно, вони задекларувати зброю не зможуть», – пояснив заступник міністра.

Правоохоронці за його словами, фіксуватимуть ідентифікаційні номери зброї та фотографуватимуть її. Однак після цього зброю повернуть громадянам до завершення в Україні воєнного стану.

«Зброя із ознаками корегування маркування чи його знищення не підлягатиме декларуванню», – наголосив Драп’ятий.

Якщо людина вирішить не залишати в себе зброю до кінця воєнного стану, то органи Нацполіції приймуть її на добровільних засадах. Це виключає кримінальну відповідальність.

«Вже через 90 днів після завершення воєнного стану, якщо громадянин захоче залишити цю зброю в себе, переробивши на інший вид дозволеної зброї, процедура буде дещо іншою. Ми однозначно цю зброю будемо відстрілювати, перевіряти за нашими стандартами, проводити балістичну експертизу. І лише після того, як з’ясуємо, що ця зброя не причетна до вчинення правопорушень, повернемо її нинішньому власникові», – додав заступник глави МВС.

Раніше в МВС повідомляли, що у дозвільних органах лежить величезна кількість заяв українців на придбання або легалізацію зброї, яка потрапила до людини в руки шляхом перебування у зоні, наближеній до бойових дій, або на деокупованій території. 

Зокрема, через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів дозвільних документів на зброю. За результатами їх опрацювання правоохоронці ухвалили вже понад 461 тисячу рішень про надання відповідних дозвільних документів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі