Після звільнень та інших дисциплінарних стягнень у зв'язку з пожежами на складах боєприпасів Міністерство оборони зіткнулися з дефіцитом кадрів, готових взяти на себе відповідальність за збереження арсеналів, заявив міністр оборони Степан Полторак.
За його словами, до відповідальності були притягнуті десятки посадових осіб, включаючи генералів.
"Починаючи з Сватового, ми багато чого змінили. І до відповідальності притягали. Я приятгнув 75 людей до відповідальності, зокрема - більше 20 генералів", - розповів очільник Міноборони в ефірі "5 каналу" в неділю, 11 листопада.
Полторак констатував, що багато офіцерів тепер не мають великого бажання брати за себе відповідальність за збереження арсеналів з урахуванням браку коштів, необхідних для забезпечення їх безпеки.
"Зараз ніхто не хоче обіймати ці посади. Чому? Тому що немає хорошого фінансового ресурсу. За наявних умова забезпечити надійну охорону бази арсеналу дуже важко", - пояснив міністр.
Нагадаємо, з часів незалежності в Україні зафіксовано 13 великих пожеж на військових складах, а з початку російської агресії в 2014 році - шість. В результаті НС Україна втратила близько п'яти млрд доларів, істотно скоротився запас дефіцитних артилерійських снарядів, виробництво яких було налагоджено лише недавно.
9 жовтня надійшла інформація про пожежі і вибухи на території 6 арсеналу МОУ поблизу смт Дружба (Ічнянський район, Чернігівська область). Територія арсеналу - 682,6 га, з них технічна – 402 га. На ньому зберігається кілька десятків тонн боєприпасів, вогонь охопив п'ять складів – 10% від техтерритории арсеналу. Загиблих і поранених немає, пожежа згашена, триває ліквідація його наслідків.
Після останнього інциденту за наказом начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка була посилена охорона і оборона складів і арсеналів зберігання боєприпасів на всій території країни.
Детальніше про вибухи арсеналів боєприпасів і наслідки для ЗСУ читайте в статті Юрія Бутусова "Катастрофа в Ічні: дурні не вчаться навіть на п'яти помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".