У середу, 14 жовтня, християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. День вважався кордоном між осінню та зимою, а саме свято присвячене подіям 910 року, що сталися в Константинополі.
Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці
Свято було встановлено на Русі в другій половині ХІІ століття. Причиною встановлення свята стало божественне диво, опис якого зберігся в житії Андрія Константинопольського.
Святий Андрій разом з Єпіфанієм, його учнем, молилися в храмі. Раптом над ними розкрилися склепіння храму і Андрій побачив Пресвяту Діву, оточену ангелами і святими. Вона молилася і розкрила над віруючими, які перебувають в храмі омофор.
Потім Богородиця опустилася на коліна і молилася Богу про християн, провівши в молитві довгий час. Після цього вона зняла зі своєї голови покров і простягнула його над людьми, що молилися в храмі, зробивши їх невидимими для ворогів. Це дало їм сили і вони перемогли ворога, що оточив місто.
В одних джерелах подія відбулася в 910 році, в інших - в 926 році, а в деяких - в 860. За однією з версій, Константинополь взяло в облогу військо на чолі з Аскольдом. За іншою - місто було оточене сарацинами.