«Подвійні зимові канікули»: в Міносвіти спростували інформацію ЗМІ

Поділитися
«Подвійні зимові канікули»: в Міносвіти спростували інформацію ЗМІ
У МОН кажуть, що школи можуть самі вирішувати, як організовувати свій навчальний час.

Міносвіти спростовує поширену низкою ЗМІ інформацію про встановлення в 2020/2021 навчальному році «подвійних» зимових канікул в період з 28 грудня 2020 до 10 січня 2021 і з 15 до 21 лютого.

"МОН не надавало жодних офіційних листів-рекомендацій з цього питання", - заявили у відомстві 4 листопада.

При цьому в МОН зазначили, що освітній процес в закладах освіти організовується відповідно до Закону України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", інших актів законодавства, освітньої програми (освітніх програм) навчального закладу.

"Керівники навчальних закладів мають право самостійно організовувати освітній процес і визначати дати канікул. А в період карантину через COVID-19 в Україні для безпеки учнів і працівників шкіл канікулярний період може бути скоригований відповідно до епідеміологічної ситуації", - відзначили в міністерстві.

Також у відомстві нагадують, що традиційно навчання в Україні здійснюється в рамках навчального року, який починається 1 вересня, триває мінімум 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Тривалість канікул, беручи до уваги літніх, не повинна перевищувати 30 днів.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд поки не буде вводити повний локдаун, як це було навесні. При цьому він не виключає, що Кабмін може вдатися до дедалі жорсткіших обмежень в разі погіршення епідситуації.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні вже з наступного тижня можуть посилити карантин. За даними ЗМІ, для посилення обмежень розглядають різні варіанти - від карантину "вихідного дня" до впровадження комендантської години і штрафів за її порушення.

При цьому журналістка Соня Кошкіна повідомляла про те, що під час сьогоднішнього засідання Кабмін прийме нові рішення по карантину в Україні в майбутньому.

Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. З 26 жовтня, в Україні діє нове карантинне зонування.

Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі