Починаючи з серпня антибіотики в Україні продаватимуть лише за рецептом — МОЗ

Поділитися
Окремий порядок передбачено для тимчасово окупованих територій та районів ведення бойових дій.

Починаючи з серпня 2022 року аптеки в Україні будуть відпускати антибіотики для покупців лише за наявності рецепта від лікаря. Винятком стануть лише тимчасово окуповані території і території, де ведуться безпосередні бойові дії. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

За інформацією відомства, такий підхід до реалізації антибіотиків є важливим кроком у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності та дозволить відслідковувати дані про призначення та обсяги використання ліків цього типу в Україні. 

«Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом й інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також у МОЗ наголосили, що нові правила не розповсюджуються на тимчасово окуповані території та райони бойових дій, де отримання рецептів ускладнюється об’єктивними причинами. Там аптеки на час дії воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

Окремий порядок продажу антибіотиків передбачається для потреб ЗСУ, волонтерських та благодійних організацій.

«Передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам Збройних сил, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати в суб’єктів, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами, рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта», – повідомляють у МОЗ. 

Нагадаємо, що на початку липня Україна вперше отримала «найдорожчу ін’єкцію у світі» – препарат Spinraza для дітей зі СМА. 

Як працювали лікарні, котрі в перші ж місяці війни опинилися на лінії зіткнення; з якими проблемами зіштовхнулись і як їх вирішували; чи можна було коли й не уникнути окремих, то полегшити їх; чи мали заклади охорони здоров’я достатньо ліків? Про це — у статті Алли Котляр «Лікарні на лінії зіткнення: перші місяці роботи».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі