У Києві правоохоронці затримали підполковника податкової міліції за підозрою у співпраці з терористичним угрупуванням «ДНР». За даними слідства, податківець передавав терористам секретну інформацію, повідомили в СБУ і ДБР.
Співробітника Головного оперативного управління Державної фіскальної служби підозрюють в тому, що він протягом тривалого часу незаконно копіював і потім передавав терористам інформацію з автоматизованих систем ДФС. У тому числі таку, що містить державну таємницю.
Податківець передавав кураторам:
- персональні дані співробітників українських правоохоронних і розвідувальних органів;
- інформацію про публічні закупівлі та виконання державного оборонного замовлення;
- іншу стратегічно важливу в умовах війни інформацію.
Минулої суботи, 20 лютого, податківця впіймали на гарячому під час передачі чергового секретного документа. Співробітники ДБР провели серію обшуків і вилучили речові докази.
21 лютого затриманому оголосилио підозру. Йому інкримінують:
- сприяння діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу);
- несанкціоноване копіювання інформації, яка обробляється в автоматизованих системах (ч. 3 ст. 362 КК);
- замах на розголошення державної таємниці (ч. 1 ст. 328 КК).
Прокуратура скерувала до Печерського суду Києва клопотання про взяття підозрюваного під варту. Якщо вину податківця доведуть в суді, йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове слідство веде ДБР за оперативної підтримки СБУ та Департаменту внутрішньої безпеки ДФС і під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.
У 2020 році українська контррозвідка припинила діяльність чотирьох російських агентурних мереж і затримала 11 агентів спецслужб РФ. Троє з них були затримані при спробі здійснення диверсій і терактів на об'єктах критичної інфраструктури.
За матеріалами контррозвідки було зареєстровано 288 кримінальних проваджень за фактами злочинів проти національної і громадської безпеки.
Зокрема, 76 справ відкрито за статтею про державну зраду, 50 - за фактами терористичної і диверсійної діяльності, дев'ять - за посягання на територіальну цілісність України, чотири - за шпигунство.
Протягом року набули чинності 92 вироки у справах, що вела контррозвідка СБУ. В тому числі, 30 вироків за держзраду і 20 - за тероризм.