Під час війни більшість українців почали частіше спілкуватися з рідними – опитування

Інфографіка
Поділитися
Соціологи розповіли про те, як зараз комунікують українці, та які джерела інформації обирають.

Зі своїми близькими та рідними зараз, під час повномасштабного вторгнення з РФ, постійно спілкується 72% українців, йдеться у результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Ще 48% постійно спілкується з друзями, 38% – з сусідами і 28% – з колегами по роботі.

Сьогоднішня ситуація у порівнянні з квітнем 2020 року показує, наскільки війна відрізняється від пандемії за рівнем своєї небезпеки та тривоги. Зокрема, частка тих, хто постійно на зв’язку із рідними зросла з 27% до 72%.Те саме стосується спілкування з друзями: ріст з 15% до 48%.  

Також опитування показало, що змінилася вага способів отримання інформації. Так, з листопада 2021 року центральне телебачення дещо повернуло свої позиції (з 56% до 62%) і домінує серед джерел. Також суттєво додали групи та канали у месенджерах (з 13% до 42%), це можна пояснити швидкістю та кількістю публікацій. 

«Війна формує високу потребу у постійній інформованості, отже, месенджери найбільше за своїми можливостями задовольняють такі потреби – їх можна читати будь-де і будь-коли, для цього потрібен смартфон та інтернет», – пояснили соціологи.

Щоправда, зараз знизилася доля соціальних мереж з (49% до 37%). Соціологи вважають, що їх частково замінили групи та канали у месенджерах. Бо соціальні мережі за своєю функцією – це більше не про отримання інформації, а про спілкування та можливість поділитися інформацією. Зросло отримання інформації від родичів та знайомих (з 14% до 28%), бо часто вони – безпосередні свідки подій, що відбуваються. Газети та журнали втратили популярність (з 11% до 6%), бо не можуть гнатися за швидкістю подій. А ось радіо стало, навпаки, популярнішим (з 10 до 15%), оскільки стало певним чином альтернативою телебачення.

Опитування провели 19 березня 2022 року серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 1000 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі