Під час нової хвилі коронавіруса в Україні зросте потреба в кисні - санлікар

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Під час нової хвилі коронавіруса в Україні зросте потреба в кисні - санлікар Головний санлікар Херсонщини поділився досвідом модернізації кисневих трас © Юрій Ромаскевич / Facebook
Грамотна підготовка дозволить врятувати тисячі життів, вважає Юрій Ромаскевич.

Україна найближчим часом накриє нова хвиля пандемії COVID-19, спровокована в тому числі штамом «Дельта», в лікарнях зросте необхідність в потоковому кисні. Готуватися до цього треба оперативно, розповів головний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич в інтерв'ю ZN.UA.

З червня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко періодично повідомляє про підготовку опорних ковідних лікарень до нової хвилі пандемії. Очільник МОЗ поставив завдання: централізовані мережі кисню в цих лікарнях повинні бути підведені до кожного ліжкомісця, і видавати потужність 6 літрів на хвилину. Однак цього може виявитися недостатньо.

«Припустимо, у вас є киснева станція продуктивністю 500 літрів потокового кисню на хвилину. До неї підключено 50 кисневих точок на 50 пацієнтів з кисневою залежністю. І ми вважаємо, що кисню нам буде достатньо, виходячи з тієї потреби, яка була у нас в першу і другу хвилі. Грубо кажучи, 10 літрів на людину. На жаль, з середини червня і в липні ми бачимо, що з приходом штаму Дельта у нас різко зростає потреба в потоковому кисні на пацієнта - до 40-60 літрів. Таким чином виходить не 50 ліжок, повноцінно забезпечених киснем, а 10. Киснева станція, що має потужність 500 або 1200 літрів (в залежності від того, скільки на ній зав'язано ліжок), більше кисню не дасть. У неї є її виробнича потужність», - пояснив Юрій Ромаскевич.

За його словами, в Херсонській області вже модернізують кисневі траси, і цей досвід могли б перейняти і в інших регіонах.

«Протягом останніх трьох тижнів ми знаходимо технічну можливість, і в схеми киснезабезпечення намагаємося вузлами вмонтувати кисневі балони і кисневі концентратори. Щоб була можливість за необхідності збільшити кількість потокового кисню до 40-60 літрів на людину», - розповів медик.

Він підкреслив, що діяти потрібно оперативно, так як цей процес вимагає часу, якого як завжди не вистачатиме після різкого погіршення епідеміологічної ситуації.

«За два дні цього не зробиш... Коли ця ситуація вилізе, то часу вже не буде... Я хочу говорити про це для того, щоб ті, хто вміє читати, задумалися у себе в області, викликали технарів, які в спокійному режимі подумають, як додати ці вузли хоча б в тих базових ковідних лікарнях, що добре забезпечені киснем. Технічно це нескладно. Просто це треба зробити грамотно», - підкреслив Юрій Ромаскевич.

«Зробите так - врятуєте кілька тисяч життів в масштабах України», - резюмував він.

Детальніше про те, звідки в Україну прийшов штам «Дельта», про готовність української медицини до нової хвилі пандемії COVID-19 - в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем «Початок нової хвилі ковіду: на гребені Херсонщина» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі