Попри можливу необхідність підтримувати армію України у постійному боєздатному стані майже кожен другий українець, а саме 46,4%, не готовий регулярно проходити збори резервістів. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA.
Водночас не проти проходити збори резервістів трохи більше третини громадян, а саме 35,7%.
З опитаних проходити збори резервістів раз на рік згодні 10,6% респондентів, раз на три роки — 13,2%, раз на п’ять років — 11,9%.
Значно більше серед тих, хто не готовий брати участі у військових зборах, жінок. Так, 56,8% не висловили готовність проходити військову перепідготовку, водночас як серед чоловіків проти такої системи підтримання військових навиків 34%.
При цьому соціологи дослідили, що серед тих, хто прийнятними результатами майбутніх переговорів між Україною та Росією вважає повернення нашою країною всіх територій і відновлення суверенітету в кордонах станом на 1991 рік (а таких — 62,9% усіх опитаних), проходити збори резервістів тривалістю від 50 до 100 днів раз на рік готові лише 10% респондентів, раз на три роки — 14,6%, раз на п’ять років — 12,1%. Однак в сумі їх значно менше, ніж тих, хто не готовий брати участь у військових зборах, а це 45,5% опитаних.
Натомість серед тих, хто підтримує ведення бойових дій на території Росії, а таких серед опитаних 16,4%, 44% готові проходити збори резервістів: хтось раз на рік, інші — раз на три роки, а треті — раз на п’ять років.
Поки напередодні саміту НАТО у Вільнюсі західні партнери готують Україну до життя та боротьби за прикладом Ізраїлю, Центр Разумкова на замовлення ZN.UA з 23 до 28 червня провів соцопитування, у якому ми поцікавилися в співгромадян, що вони думають про основні реалії військового обов’язку в Ізраїлі. Якими були відповіді українців, читайте в статті Володимира Кравченка «Війна з Росією: чи готові українці до «ізраїльської моделі»?».