Жителі країн НАТО в цілому ставляться позитивно до Альянсу. Однак є й незадоволені

Інфографіка
Поділитися
Жителі країн НАТО в цілому ставляться позитивно до Альянсу. Однак є й незадоволені © NATO/Flickr
Американські соціологи розповіли про ставлення жителів 11 країн до Північноатлантичного Альянсу.

Жителі 11 країн-членів НАТО в цілому позитивно ставляться до Північноатлантичного Альянсу, про що йдеться у результатах  опитування, проведеного американським дослідницьким центром Pew Research. Зокрема, мова йде про жителів США, Канади, Польщі, Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії, Угорщини, Греції.

Так, згідно з опитуванням, серед респондентів із цих держав 62% позитивно ставляться до НАТО. Водночас негативно до військового союзу ставляться 31% опитаних.

Сприятливе ставлення до НАТО найбільше в Польщі, де 93% мають позитивне ставлення до оборонної організації. У Нідерландах, Великій Британії, Німеччині та Італії приблизно дві третини чи більше позитивно ставляться до трансатлантичного альянсу. Серед американців 62% мають сприятливе ставлення до НАТО, у порівнянні з 35% тих, хто має негативне ставлення. Подібної думки дотримуються й канадці.

Більшість у Франції та Угорщині позитивно сприймають НАТО, хоча Угорщина залишається однією з країн НАТО, які ще не прийняли Швецію як нового члена. Трохи більш ніж половина опитаних в Іспанії також позитивно ставляться до Північноатлантичного Альянсу. Серед опитаних країн НАТО Греція є єдиною, де більшість має негативне ставлення до Альянсу.

Швеція, яка очікує схвалення Туреччини та Угорщини на повне прийняття в Альянс, є однією з найбільш оптимістично налаштованих щодо альянсу: 78% мають схвальну думку про нього.

З лютого 2022 року, після вторгнення Росії в Україну, серед опитаних держав-членів відбулися мінімальні зміни у поглядах на Північноатлантичний Альянс. Зростання позитивних настроїв серед греків на 7 процентних пунктів поєднується з падінням прихильності серед угорців на 7 пунктів. Американці також дещо негативно ставляться до альянсу. Але добра воля щодо НАТО вища, ніж будь-коли за останні півтора десятиліття в Греції, Польщі та Великої Британії.

З точки зору політичної ідеології, є змішані ефекти. У США, Угорщині, Канаді та Нідерландах ліві політичні лідери набагато більше підтримують НАТО, ніж праві. Політичний розрив особливо великий у США, де 78% лібералів позитивно ставляться до НАТО порівняно з 47% консерваторів.

Але в Греції, Швеції, Франції та Іспанії політичні праві більш прихильно налаштовані до Альянсу порівняно з лівими. І політичний розрив у Греції з цього питання є найбільшим серед опитаних країн.

Опитування проведено під керівництвом Gallup, Kantar Public, Langer Research Associates і Social Research Centre з 20 по 26 березня 2023 року за допомогою  телефонних, особистих та онлайн-інтерв’ю.  Загалом відповіли 3576 респондентів із 4058 опитаних, що становить 88%.. Загальний рівень відповідей, що враховує відсутність відповідей на опитування щодо набору персоналу та вибуття, становить 4%. Коефіцієнт відриву серед учасників, які зареєструвалися в опитуванні та відповіли принаймні на один пункт, становить 1%. Похибка для повної вибірки з 3576 респондентів становить плюс-мінус 2,0 відсоткового пункту.

Нагадаємо, впевненість жителів 24 країн світу у тому, що президент РФ Владімір Путін чинить правильно в контексті світових справ, надзвичайно низька. Тоді як погляди щодо президента України Володимира Зеленського більш змішані та позитивні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі