Перепис населення в Україні хочуть провести за два роки

Документ
Поділитися
Перепис населення в Україні хочуть провести за два роки © The White House
Спроби провести «електронний перепис» викликали багато критики з боку соціологів і експертів.

Нову спробу провести в Україні перепис населення буде зроблено у 2023 році - проєкт відповідного розпорядження підготовлений Державною службою статистики та винесений на засідання Кабінету міністрів 9 грудня.

«Погодитися з пропозицією Державної служби статистики щодо проведення в 2023 році Всеукраїнського перепису населення», - ідеться в документі.

Підготовка до перепису розпочнеться цього року, за попередніми розрахунками, на підготовку до проведення перепису, обробку, узагальнення і поширення її результатів знадобиться 7,260 млрд гривень. Левова частка цієї суми - 70% - зарплата переписувачів. До проведення перепису планується залучити 98 тисяч осіб, пише «РБК-Україна».

У пояснювальній записці до проєкту розпорядження нагадується про те, що останній повноцінний перепис населення в Україні проводився у 2001 році. Відтоді економічна і демографічна ситуація в країні сильно змінилась, що вплинуло на кількісний і якісний склад населення.

Організація Об'єднаних Націй рекомендує проводити перепис населення раз на десять років. У 2015-2024 роках, в рамках резолюції Генеральної асамблеї ООН, має відбутися новий раунд всесвітнього перепису населення.

Нагадаємо, 15 січня на той час міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив про завершення електронного перепису населення. Попри те, що онлайн на пробний перепис зареєструвався лише 1% українців, а сам перепис критикували за можливу фальсифікацію результатів, в уряді не були впевнені в необхідності проведення традиційної перепису.

Головним аргументом прихильників електронного перепису – з використанням реєстрів – була економія бюджетних коштів (близько 3 млрд гривень). Однак традиційний перепис дозволяє отримати інформацію, яку електронний дати не може. Без нього неможливо грамотно вибудувати мовну політику, політику доходу, міграційну політику; дізнатись про ситуацію на окупованих територіях; скоригувати вимоги до дитсадків і підхід до боротьби з безробіттям.

Докладніше про те, чому електронний перепис не може стати альтернативою традиційному, читайте в матеріалах Алли Котляр «Як не завалити перепис. Материнські поради» та «Перепис населення або підрахунок поголів'я» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі