"Проведення Всеукраїнського перепису населення", - йдеться в пункті 4.1 "Ефективне самоврядування".
Водночас точні строки та форма проведення перепису не визначені, а саме завдання у переліку короткострокових пріоритетів уряду не значиться, його віднесли до довгострокових.
Нагадаємо, 15 січня на той час міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив про завершення електронного перепису населення. Попри те, що онлайн на пробний перепис зареєструвався лише 1% українців, а сам перепис критикували за можливу фальсифікацію результатів, в уряді не були впевнені в необхідності проведення традиційної перепису.
Головним аргументом прихильників електронного перепису – з використанням реєстрів – була економія бюджетних коштів (близько 3 млрд гривень). Однак традиційний перепис дозволяє отримати інформацію, яку електронний дати не може. Без нього неможливо грамотно вибудувати мовну політику, політику доходу, міграційну політику; дізнатись про ситуацію на окупованих територіях; скоригувати вимоги до дитсадків і підхід до боротьби з безробіттям.
Докладніше про те, чому електронний перепис не може стати альтернативою традиційному, читайте в матеріалах Алли Котляр "Як не завалити перепис. Материнські поради" та "Перепис населення або підрахунок поголів'я" для ZN.UA.