Автори матеріалу провели власні розрахунки, під час яких розділили дані вікових структур з презентації "перепису" на аналогічні дані Держстату, і отримали в усіх статево-вікових групах майже однакове співвідношення – близько 88,8%.
Своєю чергою Дмитро Дубілет наголосив на тому, що схожість пояснюється тим, що Держстат також бере дані з електронних реєстрів.
"Незрозуміло, навіщо підносити як "сенсацію" те, що було чорним по-білому написано нами ж в описі методології... Ми взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Потім ми екстраполювали ці дані через статево-вікову структуру. Соціологи називають такий графік "ялинкою". Цю "ялинку" ми взяли відразу з двох джерел: дані Держстату та дані державних реєстрів. На щастя, ці дві ялинки збіглися практично повністю", - пише міністр у своєму Telegram-каналі.
І пояснює, що обидва графіки збіглися, тому що "Держстат свою "ялинку" вів так само на підставі електронних реєстрів". Щойно в країні народжується чи помирає людина, це відображається на графіку Держстату.
Директорка Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова у коментарі DT.UA також заперечила імовірність фальсифікації: "Це не так. Я бачила розрахунки".
Міністр також стверджує, що поширення розрахунків "Українського центру суспільних даних" в українських ЗМІ та у мережі Інтернет нібито було добре профінансоване. А за зняття матеріалу на одному із сайтів його команді нібито пропонували заплатити $ 1500.
"Хто стоїть за поширенням цієї "сенсації"? Хто оплатив перші публікації у ЗМІ і рекламу в соцмережах? У мене є дві версії. Одна з версій полягає в тому, що фейк поширюють люди, чию схеми на сотні мільйонів гривень ми нещодавно викрили. Зараз готуємо матеріали до ДБР. Протягом тижня опублікую цю інформацію", - стверджує міністр.
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово писало, чому "електронний перепис" не може вважатися повноцінним переписом населення. Докладніше читайте в інтерв'ю Алли Котляр з Еллою Лібановою "Як не завалити перепис. Материнські поради" та "Перепис населення або підрахунок поголів'я".
Нагадаємо, 15 січня 2020 року Дмитро Дубілет заявив про завершення електронного перепису населення. Пробний перепис в Україні проводився з 1 по 26 грудня 2019 року.
За словами Дубілета, в уряді поки що точаться дискусії, чи потрібно цьогоріч проводити традиційний перепис населення. На думку самого міністра Кабінету міністрів, традиційний перепис непотрібен.
Згідно з даними електронного перепису, в Україні живуть 37 млн 289 тисяч осіб. Зокрема 5 млн 756 тисяч дітей віком від 0 до 14 років; 3 млн 584 тисяч молодих людей віком від 15 до 24 років; 16 млн 458 тисяч українців основного працездатного віку (25-54 роки) і 5 млн 243 тисяч –зрілого (55-64 роки); а також 6 млн 248 тисяч пенсіонерів старших за 65 років.