Передача справи "чорної бухгалтерії" регіоналів від НАБУ до ГПУ суперечить закону – Трепак

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Передача справи "чорної бухгалтерії" регіоналів від НАБУ до ГПУ суперечить закону – Трепак Генпрокуратура не може розслідувати справу "чорної бухгалтерії ПР" © Андрій Товстиженко, DT.UA
Згідно ст. 216 КПК, розслідування корупційних злочинів високих посадових осіб віднесено до виключної підслідності НАБУ.

Передача справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури здійснюється під надуманим приводом, який ніяк не базується на законі. Про це у своїй статті для DT.UA пише екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак.

Автор визнає, що матеріали "чорної бухгалтерії" можуть і повинні бути використані при доказі функціонування злочинної організації Януковича, яка захопила державну владу в 2010 році.

""Але одне діло використання матеріалів, а зовсім інше - їх розслідування. Виходячи з того, що головним предметом цих матеріалів є політична корупція (що кваліфікується за статтями 368 і 369 КК), розслідувати їх за законом має НАБУ і ніхто інший. Річ у тому, що за ст. 216 КПК розслідування корупційних злочинів високопосадовців віднесено до виключної підслідності НАБУ.", – йдеться в статті.

Як вказує Трепак, наслідком порушення підслідності може стати визнання судом зібраних у справі доказів недопустимими, оскільки вони отримані не уповноваженою на те особою. Автор наводить як приклад справу за звинуваченням у хабарництві екс-заступника міністра охорони здоров'я Василишина, обвинувальний акт проти якого суд повернув прокурору через порушення підслідності (справу розслідувала прокуратура, тоді як за законом це повинні були робити детективи НАБУ).

""Це повною мірою може повторитися й у справі "чорної бухгалтерії" ПР. Адже щоб довести причетність того чи іншого її фігуранта до діяльності злочинної організації, яка узурпувала владу, спочатку необхідно розслідувати отримання ним хабарів і "закріпити" результати цього розслідування в обвинувальному вироку суду. Розслідувати ж факти давання-отримання високопосадовцями хабарів за законом можуть лише детективи НАБУ", – підсумовує Трепак.

9 червня стало відомо, що САП призупинила призупинила розслідування у кримінальній справі проти голови ЦВК Михайла Охендовського за фактами можливого отримання ним коштів з "чорної каси" Партії регіонів. При цьому, інша частина матеріалів справи "чорної бухгалтерії" була передана за підслідністю до Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

В НАБУ, у свою чергу, повідомили, що продовжать розслідування справи разом зі слідчими генпрокуратури.

У травні минулого року Віктор Трепак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів низці колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Мова йде про так звану "чорну бухгалтерію" ПР з загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

Детальніше про загрозу розвалу справи "Чорної бухгалтерії" регіоналів читайте у статті Віктора Трепака "Небезпечний симбіоз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі