Що ж стосується України, то для нас тактичні ризики більш ніж очевидні. Вже фактично почався річний передвиборний цикл, під час якого проти України буде застосований весь арсенал російської гібридної зброї. Росія, звичайно, буде застосовувати військові компоненти - загострення на Донбасі, небезпечні маневри в Азовському морі, ескалацію напруженості на північних кордонах України. Але головне відбуватиметься у політичній та інформаційній сферах.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. За її словами, політичні проксі-структури Кремля вже зараз консолідуються в спробі висунення єдиного кандидата на президентських виборах, вони організовують вплив на медіа. Кремлівські наративи, - в тому числі що стосуються пропаганди "світу" і "компромісу", - вже сьогодні є у політичній рекламі.
"Незважаючи на систему заходів, вжитих для обмеження інформаційного впливу Росії українською владою і громадянським суспільством, воно досі залишається значним. Адже побудова інформаційних "фаєрволів" в демократичному суспільстві завжди обмежується вимогами свободи слова. А відверта брехня або створення "альтернативної реальності" способами пропаганди фактично не обмежується нічим. Глибинні структурні реформи, що проводяться Україною, вимагають часу і коштів, - у той час як організувати системні інформаційні атаки для впровадження негативного дискурсу можна і швидше, і дешевше. До того ж, як влучно зауважив Володимир Горбулін, "в інформаційній війні, не гинуть люди. Жахливо, але саме тому така війна виявляється соціально прийнятною. Населення здебільшого не бачить в ній для себе загрози", - зазначає віце-прем'єр. - Можливість перемоги на найближчих виборах в Україні проросійських (а фактично - російських) або орієнтованих на Росію сил, на жаль, залишається. І у разі реалізації такого сценарію це буде поразкою не тільки України. Це буде поразкою глобального демократичного проекту, - оскільки прокремлівський реванш посилить шанси Кремля на перемогу в гібридній війні на Сході Європи, дасть новий імпульс російським проксі в демократичних країнах".
Детальніше про те, як боротися з гібридною агресією з боку РФ, читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе "Вірус "гібридної війни": у пошуках антидоту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".