Освітній омбудсмен розповів, чи вистачає шкільних психологів на тлі зростання потреби у психологічній підтримці дітей

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Згідно з результатами опитування, 83% дітей відчувають потребу в підтримці і мають поганий психологічний стан.

У системі освіти завжди було багато проблем, а з війною їх істотно побільшало. Редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко поспілкувалася з освітнім омбудсменом України Сергієм Горбачовим про найгостріші проблеми, які підкинула українській системі освіти війна. Зокрема, під останнім часом зростає потреба у психологічній підтримці дітей. Освітній омбудсмен розповів, чи вистачає шкільних психологів.

Служба освітнього омбудсмена провела опитування дорослих і дітей. Згідно з результатами одного з них, 83% дітей відчувають потребу в підтримці і мають поганий психологічний стан. А от з-поміж батьків тільки 26% опитаних зазначило це про своїх дітей.

За словами омбудсмена, інколи дорослі не дуже розуміють дітей. У них різна зрілість психіки, різний життєвий досвід, різні настанови й рівень емоцій. Більшість дорослих також мають поганий психологічний стан, як через війну, так і через інші обставини. Тому не завжди можуть помічати стан дитини. Крім того, за його словами, частина батьків досі не розуміє, навіщо потрібен психолог, і, відповідно, не звертається до цих фахівців.

Що стосується стану психологічної служби в українських школах, то психологів у школах не вистачає, тому, на думку омбудсмена, треба переглянути норми навантаження шкільних психологів.

«Є наказ Міносвіти про тарифні ставки у школі. Це «святе письмо» для будь-якого закладу освіти, який нараховує зарплату. Отож, там зазначено, що ставка психолога оплачується державою, якщо в сільському закладі освіти від 300 дітей, а в міському — від 700 учнів. Так не повинно бути! Ще до війни про це багато говорили і ми, і психологічні асоціації», - заявив омбудсмен.

Горбачов  наголосив, що психолог працює з дуже делікатними й емоційно насиченими ситуаціями та проблемами, і одна людина просто фізично не може допомогти колективу з кількох тисяч, навіть сотень людей.

«Старий наказ МОН треба змінювати. Потрібно визначити, що, наприклад, на кожних 300–500 дітей у школі має бути один психолог», - вважає він.

«Крім того, щоб психолог міг надавати дитині психологічну підтримку, батьки мають дати згоду на роботу психолога з дитиною. Це також ускладнює роботу психолога», - додав омбудсмен.

Українці живуть в часи тотальної небезпеки через масовані обстріли та військове вторгнення Росії. Діти та дорослі можуть по-різному переживати критичні ситуації. Однак батьки можуть зробити багато, аби допомогти дитині мати відчуття стабільності, надійності й безпеки, всупереч руйнівним факторам. На надзвичайні ситуації реагують навіть немовлята. Психологи розповіли, як можна заспокоїти дитину та як говорити з дитиною про війну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі