Українці живуть в часи тотальної небезпеки через масовані обстріли та військове вторгнення Росії. Діти та дорослі можуть по-різному переживати критичні ситуації. Однак батьки можуть зробити багато, аби допомогти дитині мати відчуття стабільності, надійності й безпеки, всупереч руйнівним факторам. На надзвичайні ситуації реагують навіть немовлята.
Психологиня Інна Канюк у Telegram-каналі «Психологічна підтримка» розповіла, як можна заспокоїти дитину та запропонувала деякі практики.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
ТОП-7 порад від психолога, як заспокоїти дитину під час критичної ситуації
Канюк пропонує такі методи:
- Зняти напругу зі свого тіла: самомасаж та гімнастика. Пам’ятайте, що дорослий – це головне джерело інформації, що надходить із зовнішнього світу. Напруга на лиці, відсутність посмішки, сльози - сигнал для немовляти, що дорослому погано. А значить – зростає почуття небезпеки та страху у дитини.
- Обійми та запах батьків – це допоможе дитині відчути тепло та турботу, що буде сигналом про те, що все добре. Дорослий поруч. Якщо треба відлучитися, необхідно лишити свої речі, які будуть нагадувати малечі про вас та ваш запах.
- Контакт з іншими дітьми – відповідно до ситуації, слід шукати групи людей з дітьми та контактувати з ними по можливості.
- Дитячі забавки та колискова – дитина поступово заспокоїться, якщо їй заспівати колискову або розповісти казку. Також не слід забувати про улюблені іграшки малюка.
- Розказуйте про трагічні події у вигляді казки – у випадку, якщо немовля стало свідком трагічних подій, спробуйте пояснити, що сталося, розказати просто на вушко у вигляді казки та казкових персонажів даний сюжет. Інформуйте немовля про все, що відбувається.
- Збережіть максимально щоденні ритуали – прийоми їжі, режим сну є запорукою здорової нервової системи.
- Співати дитині під час сирен та вибухів – коли лунають сирени, притискайте дитину до себе міцно, колихайте її та співайте улюблені колискові.
Нагадаємо, що раніше відомий психолог Дмитро Капрачов розповів, як говорити з дитиною про війну.