Освітяни-переселенці зможуть зберегти робочі місця: коли звільнення є незаконним

Поділитися
Освітяни-переселенці зможуть зберегти робочі місця: коли звільнення є незаконним © Getty Images
Збереження життя – поважна причина відсутності на робочому місці.

Українські вчителі та науковці, які залишили Україну через повномасштабне російське вторгнення, зможуть зберегти робочі місця. У Профспілці працівників освіти і науки України дали роз’яснення.

Якщо зв’язку із працівником немає, до з’ясування причин і обставин його відсутності, роботодавець повинен за ним зберігати робоче місце та посаду. Однак відсутність працівника на роботі не оплачується.

До поважних причин, які забороняють звільнення працівника, належить збереження життя. Зокрема, оформлення статусу тимчасового захисту у країні ЄС.

Перебуваючи за кордоном і працюючи дистанційно, працівник отримуватиме зарплатню. Якщо працювати дистанційно неможливо, а роботодавцеві потрібен хтось, хто може виконувати обов’язки відсутнього працівника, для збереження свого робочого місця можна:

  • взяти відпустку власним коштом;
  • взяти щорічну відпустку;
  • взяти соціальну відпустку;
  • ініціювати призупинення дії трудового договору.

Тимчасовий захист – це спеціальний механізм прихистку в країнах ЄС, який було активовано щодо українців, які тікають від війни. 

Механізм включає право на житло, освіту, працю (на відміну від отримання статусу біженця, немає вимоги очікувати півроку), соціальне забезпечення, медичну допомогу. Але скористатися цими правами можна тільки після реєстрації в обраному місці проживання в будь-якій країні ЄС.

Статус встановлюється на один рік і може бути продовжений ще на два роки, у разі зміни ситуації в Україні може бути припинений.

Щойно відгриміли віртуальні останні дзвоники, а школи вже очікують початку нового року. Цього разу очікують із острахом — вже нині зрозуміло, що чимало вчителів може залишитися без роботи. Чому? Читайте у матеріалі Оксани Онищенко «Учителям може загрожувати звільнення» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі