З України щодня виїжджає близько 40 тисяч українців, і це більше, ніж в'їжджає до країни. Про це повідомляється в сюжеті ТСН.
При цьому майже 20% тих, хто виїхав, не мають наміру повертатися в Україну найближчим часом. Зокрема, у сюжеті йдеться про Польщу, до якої вирушила найбільша хвиля українських біженців.
"За даними польських дослідників, середній вік українських біженців - 36 років. Тобто, це жінки найбільш працездатного та репродуктивного віку. Яка кількість з них повернеться, залежатиме від тривалості війни", - йдеться у сюжеті.
Фахівці прогнозують, що якщо війна закінчиться відносно скоро, Україна втратить приблизно 500-600 тисяч осіб, якщо війна триватиме, як деякі прогнозують, кілька років, то ці втрати можуть зрости до п'яти мільйонів.
"Такий відтік загрожує Україні швидким старінням населення, дефіцитом робочої сили та ще більшим навантаженням на пенсійну систему", - йдеться у сюжеті.
За даними низки досліджень, від 50 до 70% українців, які виїхали, мають вищу освіту, володіють хоча б однією іноземною мовою, а також володіють конкурентною професією для ЄС.
"Деякі країни вже зараз розпочали боротьбу за робочі руки українських біженців, особливо полюють медсестер", - уточнюють фахівці.
За даними ООН, кількість біженців з України, які набули статусу тимчасового захисту в країнах Європи, склала 3,407 млн. Ще кілька мільйонів громадян перебувають за кордоном без статусу біженця.
За даними Євросоюзу, з початку війни з України виїхали понад 5,7 млн осіб, з них понад 2,8 млн повернулися додому.