Незважаючи на те, що ЄПВО (Європейський простір вищої освіти) продовжуватиме розвиток співпраці між університетами і в ширших контекстах, що означає спільні освітні програми, спільні наукові та інноваційні проєкти тощо, останнім часом дедалі більше йдеться не лише про ці традиційні напрями співпраці, а й про створення великих університетських альянсів, які дадуть змогу ефективніше використовувати спільні ресурси та потенціал кожного партнера. Таку точку зору в матеріалі для ZN.UA висловив член національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин.
"Прикладом є Альянс Берлінських університетів, до якого належать університет ім. Гумбольдта, технічний та вільний університети Берліна, а також клінічний комплекс Шаріте", пояснив науковець.
Та плани ЄПВО, за словами Бахрушина, значно амбітніші.
"Торік у червні Єврокомісія оголосила про створення 17 альянсів, у яких беруть участь 114 закладів вищої освіти з 23 країн ЄС. Поки що це пілотний проект, і дальші перспективи залежать від успішності його реалізації", - додав фахівець.
Крім цього, ЄПВО не вдалося досягти раніше визначеної мети - аби до 2020 р. частка студентів, які беруть участь у програмах міжнародної мобільності, сягнула 20%.
"Для України та багатьох інших країн рівень мобільності значно нижчий. Ця мета на найближчу перспективу зберігається", - додав експерт.
Про те, які тренди розвитку вищої освіти визначили європейські експерти, і які зміни, ймовірно, внесе в них пандемія коронавірусу - читайте у статті Володимира Бахрушина "Як буде розвиватися європейська вища освіта. Прогноз на завтра".