Фрагменти відео підчас виступу у Верховній Раді у вівторок, 6 листопада, демонстрував голова Національної поліції України Сергій Князєв, йдеться у повідомленні Департаменту комунікації НПУ.
У розмові з правоохоронцями підозрюваний розповідає про те, як саме виконавці нападу домовлялись з його організатором Сергієм Торбіним.
"До нас в гості приїхав Торбін і при розмові нам було запропоновано провчити активістку Гандзюк у зв'язку з тим, що в неї були русофобські погляди, вона негативно відгукувалась про воїнів АТО, і вона причетна до скандалів, пов'язаних із корупцією в місті Херсон", - каже він.
За напад на Гандзюк Торбін запропонував чотири тисячі доларів на всіх. На уточнююче запитання про те, чи така сума була запропонована кожному учаснику злочинної групи, чи ні, підозрюваний зазначає, що "чотири тисяч доларів на всіх, так, по 500 доларів на кожного".
За його словами, після того, як зловмисники дали Торбіну згоду на виконання злочину, вони почали слідкувати за активісткою. Спочатку у соціальних мережах, а потім біля місця її роботи.
Інший підозрюваний, імовірно Віктор Горбунов, якого слідство підозрює у тому, що саме він придбав кислоту для нападу, розповідає, як саме здійснював покупку.
"Зустрівся із продавцем, який віддав мені на цьому місці дві пляшки кислоти в коробці. І я йому віддав триста гривень. І все, ми з ним розійшлись. Ці триста гривень я отримав від Торбіна заздалегідь, ще до цього, коли він приїхав і віддав нам десять тисяч гривень для того, щоб нам було (за що) і поїсти, і купити телефони, на витрати", - зазначає підозрюваний.
І додає, що після цього залишив її у багажнику автівки Сергія Торбіна. На уточнююче запитання про те, кому належить цей автомобіль, підозрюваний відповів, що "він був переданий з бази нашої військової рік тому Торбіну, в його користування списаний".
Ще один підозрюваний, імовірно Микита Грабчук якого слідство підозрює у тому, що саме він обливав активістку кислотою, під час слідчого експерименту показав, як саме здійснював напад. За його словами, він "розливав кислоту по лопатках", а звідти вона потрапила на обличчя Гандзюк. На уточнююче запитання про те, на якій відстані він при цьому знаходився, підозрюваний відповів, що на відстані простягнутої руки.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство".
За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців - Торбіну. Сергія Торбіна і ще чотирьох людей поліція затримала о другій половині серпня. Усі підозрювані брали участь в АТО (нині ООС) у складі добровольчих підрозділів. Усі, окрім Торбіна, зізналися у злочині.
Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.
Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. У Гандзюк був давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Зазначимо, народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, є вічним "смотрящим" за темами МВС у Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.