Опубліковані супутникові знімки російських танків біля кордонів України

Фото
Поділитися
Чисельність угруповання російських військ на цій ділянці найвища з 2014 року.

Супутникові знімки танків Збройних сил РФ на новій військовій базі в Ростовській області, біля кордонів з Україною, опубліковані Defence Blog. Знімки отримані з Google Earth минулого місяця.

Імовірно, це ті самі знімки, які начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко демонстрував в інтерв'ю агентству Reuters у вівторок, 4 грудня.

На них видно сотні бойових машин, ідентифікованих як танки Т-64 і Т-62M, зосереджені у 18 км від російсько-українського кордону, на околиці міста Кам'янськ-Шахтинський. У кадр також потрапили близько тисячі військових вантажівок і артилерійських систем.

За словами Муженка, у період із середини вересня до 1 жовтня кількість російських танків біля кордонів України збільшилася удвічі – з 93 до 250 бойових машин. Частина техніки й озброєння була перекинута до українського кордону в межах "найбільших військових навчань" РФ з часів "Холодної війни "Схід-2018".

Наразі чисельність угруповання російських військ на кордоні найвища за чотири роки агресії РФ проти України. На думку начальника Генштабу ЗСУ, це може свідчити про підготовку до ескалації ситуації у Керченській протоці 25 листопада та можливу підготовку до повномасштабного вторгнення в Україну.

Зазначимо, російська техніка дислокується в області, що межує з тимчасово окупованими територіями сходу України. З "ростовських таборів" підконтрольні РФ бандформування регулярно отримують зброю, техніку та живу силу.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про перспективи визволення українських військовополонених читайте у матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі