Опитування: Більше половини киян вважають, що Україна розвивається у неправильному напрямку

Поділитися
Також понад 60 відсотків мешканців Тернополя готові змінити місцеву владу. 

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг” оприлюднив результати сьомого всеукраїнського муніципального опитування, проведеного у 24 містах.

Соціологи мали намір оцінити задоволеність жителів українських міст якістю свого життя, а також їх ставлення до органів влади та вплив коронавірусу. Результати опитування, проведеного з 12 травня по 3 червня 2021 року.

Загальні оцінки

На питання соціологів, чи у правильному напрямку розвивається країна загалом, найвищий відсоток дали мешканці міста Тернопіль. 31% відповіли, що погоджуються, а 56%, що ні. 13% тернополян не дали відповіді. У лютому минулого року найбільші цифри дали у місті Миколаїв: відповідно 36% - "Так", 52% - "Ні", а 12% не визначилися.

Кияни діяльність центральної влади оцінили на такому рівні: 26% вважають, що країна розвивається у правильному напрямку, 51%, що не у правильному, 23% утримались від відповіді. У лютому 2020 року кияни відповіли на це питання так: 25% - у правильному, 43% - що у неправильному, 32% утрималися.

Таким чином за останні пів року майже на 10 відсотків стала більша кількість тих киян, котрі вважають, що Україна розвивається у неправильному напрямку.

Скриншот дослідження
Скриншот дослідження

За оцінками якості життя у власному місті, на першому місці у червні 2021 року опинився Хмельницький. 75% вважають, що місто розвивається як потрібно, 12% що ні, 13 утрималися. Це ж місто було на першому рядку в опитуванні за лютий поточного року.

Найбільш незадоволені станом справ у своєму місті мешканці Полтави. Лише 24% підтримують розвиток міста, 62% не згодні з цим, утрималися 14%. В оцінках за лютий Полтава була третьою з кінця, а топом антирейтингу по оцінках діяльності місцевої влади було місто Сєверодонецьк.

Скриншот дослідження
Скриншот дослідження

Дані дослідження
Дані дослідження

Кияни дали такі оцінки діяльності команди Кличка. У червні 2021 року 38% мешканців столиці заявили, що місто розвивається у правильному напрямку (у лютому 2020 року – 33%), 44% так не вважають (42%), 17% утрималися (у лютому - 25%).

Місцеві вибори

Соціологи зазначають, що станом на початок літа 2021 року найбільше бажання змінити місцеву владу висловили жителі Тернополя. 63% готові йти на вибори, якби вони відбулися наступного тижня (у лютому поточного року 68%), 16%, що скоріше готові (10% пів року тому), а 9%, що скоріше ні (показник не змінився). У лютому 2020 року на першому рядку з бажанням змінили місцеву владу було місто Хмельницький.

Трійка міст-лідерів з цього приводу виглядає так: Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород, Львів, Вінниця. Більшість мешканців саме цих мегаполісів вважає, що у керівництві на місцевому рівні потрібно щось змінювати, а значить провести нові вибори.

Мешканці Маріуполя, Чернігова та Чернівців агресивно й у великій кількості не підтримують ідею проведення місцевих виборів саме зараз. У цих містах кількість прихильників та противників проведення виборів майже однакова. 

Кияни на це ж питання відповіли, так. Майже половина з них готова йти на місцеві вибори вже наступного тижня, якби вони відбувалися – 49% відповіли однозначно, так. Скоріше "так, чим ні", сказало 12% опитаних, а 13%, що скоріше "ні". У лютому ці показники виглядали так: 63% - однозначно так, 10%, що скоріше так, а 3%, що скоріше ні.

Таким чином опитування засвідчило, що у столиці приблизно на 20% зменшилася кількість охочих змінили владу прямо зараз. 

Скриншот дослідження
Скриншот дослідження

Всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" у період з 12 травня по 3 червня 2021 року у 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області). Опитування проводились шляхом особистих інтерв'ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що вважає що киян намагаються позбавити права обирати владу столиці. Такими висловами очільник столиці відреагував на наміри народних депутатів розглянути й ухвалити найближчим часом законопроєкт про столицю.

Якщо хочете дійсно розібратися в причинах протистояння президента і мера, читайте статті Інни Ведерникової "Чи відбере Зеленський столицю?" і "Закон бумеранга", де були спрогнозовані та пояснені події, що відбуваються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі