Українці більше довіряють місцевій владі, ніж центральній – опитування

Поділитися
Українці більше довіряють місцевій владі, ніж центральній – опитування
Соціологи розповіли, чи збираються українці йти на вибори, якщо у їхньому населеному пункті станеться спалах коронавірусу.

Взяти участь у місцевих виборах, запланованих на 25 жовтня, планують 55% громадян, йдеться в опитуванні Соціологічної групи «Рейтинг». При цьому вагаються щодо участі у голосуванні  21% опитаних, ще 8% вказали на те, що можливо підуть на вибори.

Однак, за умови, що у їхньому населеному пункті загостриться ситуація з коронавірусом, піти на вибори готові лише 45% українців. Ще 23% вагаються з тим, йти чи не йти голосувати, якщо загостриться епідситуація. Можливо підуть на вибори за таких умов 10% громадян, а про те, що їхня участь у виборах малоймовірна зазначив 21% українців.

Соціологи вказали на те, що поступово в Україні зростають позитивні очікування від місцевих виборів. Так, третина опитаних сподіваються на позитивні зрушення у їхніх містах та селах після 25 жовтня. Половина опитаних вважає, що нічого не зміниться. Лише 7% зазначили, що очікують після виборів погіршення ситуації.

Водночас 35% громадян більше довіряють місцевій владі, а 17% - центральній. Також 17% опитаних однаково довіряють представникам влади обох рівнів. Чверть українців не довіряють жодній.

Ще 55% вважають, що місцева влада ближче до людей, ніж центральна. І  лише 9% респондентів говорять про протилежне.

Якщо говорити про професійність влади, то 31% респондентів віддає перевагу місцевій владі, а 22% - центральній. Думки про те, що обидві влади є професійними, дотримуються 18% громадян. Ще 19% опитаних вважають, що непрофесійні обидві влади.

Водночас більш чесною 33% українців вважають місцеву владу, а 13% - центральну. Ще 15% зазначили, що обидві влади однаково чесні. При цьому 33% респондентів не надають переваги жодному із рівнів влади.

Крім того, 50% опитаних вважають, що контролювати діяльність новообраної місцевої влади мають самі громадяни. Іншим інституціям (громадські організації, центральна та місцева влада, правоохоронні органи) опитані довіряють у питанні контролю менше (від 5% до 14%).

Ще 45% респондентів зазначили, що не проти брати участь у політичному і громадському житті свого регіону, але не як депутати місцевих рад, а через вибори, делегуючи повноваження іншим. Лише 13% опитаних хотіли б стати депутатами місцевої ради, 9% – депутатами парламенту, 7% – головою міста/села, 5% – президентом країни.

При цьому, громадяни хочуть обирати не тільки депутатів чи міських голів, а й голову області (за обрання 83%), місцевих суддів (71%) та прокурорів (68%). 57% підтримують ідею створення муніципальної поліції, підпорядкованій місцевій владі (30% – проти).

Дослідження повели у період з 19 по 22 вересня серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі