Опитування: кожен другий українець допомагав переселенцям, кожен четвертий – волонтерив

Поділитися
Опитування: кожен другий українець допомагав переселенцям, кожен четвертий – волонтерив © Петро Батанов
Гроші для ЗСУ за останній рік перераховували 63% опитаних

Більшість українців (63%) зазначають, що особисто перераховували гроші волонтерам та благодійним організаціям впродовж 2023 року на потреби Збройних Сил України. Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова. 

  • Кожен другий респондент (51%) допомагав внутрішньо переміщеним особам – грошима, одягом, продуктами харчування або іншими речами.
  • Кожен четвертий українець (26%) допомагав виготовляти засоби для ЗСУ (наприклад, плетіння сіток, ремонт техніки/обладнання, 3D-друк запчастин для дронів). 
  • 23% брали участь у різних доброчинних акціях на підтримку ЗСУ та постраждалих від війни.
  • 13% зазначають, що за останні 12 місяців безпосередньо займалися волонтерською роботою в лікуванні або забезпеченні воїнів ЗСУ.

«Демократичні ініціативи» зазначають, що в регіональному розрізі надання фінансової допомоги на користь ЗСУ дещо менше фіксується на Сході та Півдні, але водночас частка тих, хто в різний спосіб допомагає переселенцям, на Сході така сама, як і на Заході (51%). Найбільша частка місцевого населення, яке особисто займалося волонтерською допомогою в лікуванні та забезпеченні воїнів ЗСУ протягом останнього року, – на Сході України (17%).

Опитування проводилося з 8 по 15 грудня 2023 року методом face-to-face. Всього опитали 2019 респондентів віком від 18 років в областях України підконтрольних уряду, але у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях лише там, де не ведуться бойові дії.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Нагадаємо, більше половини українських громадян (58%) вірять, що Україна переможе у війні в короткостроковій перспективі, 6% – у найближчі кілька місяців, 21% – до літа наступного року, ще 31% – через один-два роки. Серед політиків, посадовців та громадських діячів українці найбільше довіряють президенту Володимиру Зеленському, очільнику Миколаївської ОВА Віталію Кіму та міністру закордонних справ Дмитру Кулебі. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі