Скільки громадян вірять, що Україна переможе у війні в короткостроковій перспективі: результати соцопитування

Інфографіка
Поділитися
Скільки громадян вірять, що Україна переможе у війні в короткостроковій перспективі: результати соцопитування © EPA-EFE/ERDEM SAHIN
Віра в перемогу об’єднує абсолютну більшість українців.

Більше половина українських громадян (58%) вірять, що Україна переможе у війні в короткостроковій перспективі: 6% – у найближчі кілька місяців, 21% – до літа наступного року, ще 31% – через один-два роки, свідчать дані соціологічного опитування "Центру Разумкова" спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

15% респондентів вважають, що Україна переможе у війни через три-п'ять років, 2,5% опитаних не вірять, що перемога настане за їхнього життя.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова

На півдні 27% опитаних жителі вірять, що перемога настане через один-два роки роки, на заході країни так вважають 36% громадян. Тих, хто вірить у перемогу до літа 2024 року, найменше на сході (16%) і найбільше – на півдні (25%). 

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова

"Віра в перемогу продовжує об’єднувати абсолютну більшість українців (88%), причому 63% із них вірять у перемогу однозначно. Сумнівається у перемозі лише 5% опитаних", - йдеться в повідомленні.

Соціологи наголошують, що порівняно із груднем 2022 року  змінилося співвідношення між тими, хто у перемогу вірить безумовно (було 78%, стало – 63%), і тими, хто скоріше вірить у перемогу (було 15% у грудні 2022 року, стало – 25%).

Серед різних досягнень, можливих у результаті війни, найбільше громадяни України орієнтуються на звільнення всіх полонених і повернення депортованих українців (69%). Окрім цього, для громадян також важливими результатами є: покарання всіх російських військових злочинців (42%), вступ України до НАТО для гарантованого захисту від нової війни (42%), відшкодування усіх збитків, завданих економіці та громадянам  (41,5%).

Опитування провели з 8 по 15 грудня 2023 року методом face-to-face. Всього опитали 2019 респондентів віком від 18 років в областях України підконтрольних уряду, але у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях лише там, де не ведуться бойові дії.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. 

Нагадаємо, згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у листопада 2023 року, в Україні зростає частка населення, яка готова піти на територіальні поступки Росії для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності. Якщо у травні 2022 року близько 8-10% респондентів були готовими на територіальні поступки, то до грудня 2023 частка зросла до 19%

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі