Троє колишніх депутатів ВРУ втекли з України під виглядом волонтерів – розслідування

Поділитися
Троє колишніх депутатів ВРУ втекли з України під виглядом волонтерів – розслідування © ДПСУ Держприкордонслужба Telegram
Чоловіки виїхали з допомогою системи «Шлях».  

Троє колишніх депутатів Верховної Ради України виїхали з країни під час повномасштабної війни по системі «Шлях» під виглядом волонтерів, які їдуть за гуманітарною допомогою, але не повернулись, пишуть у своєму розслідуванні NGL.media.

Так, 6 липня 2022 року пункт пропуску «Угринів» на українсько-польському кордоні перетнув новенький Mercedes-Benz GLE 350D з номерними знаками КІ0001РІ. Комбінація цифр 0001 номерних знаків була притаманною для всіх автомобілів родини Кацуб.

Як зазначають журналісти, тоді кордон перетнув колишній заступник голови правління НАК «Нафтогаз України», ексдепутат від «Партії регіонів» Сергій Кацуба, який разом із братом Олександром був фігурантом розслідування про розкрадання у « Нафтогазі» через сумнозвісну схему з «вишками Бойка».

Виїхати 44-річному Сергію Кацубі вдалося завдяки тому, що двома тижнями раніше Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури внесло його персональні дані до системи «Шлях» як водія-перевізника гуманітарних вантажів. Після цього він в Україну так і не повернувся.

У Мінінфраструктури на запит журналістів повідомили, що про дозвіл на виїзд для Сергія Кацуби клопотала приватна комерційна компанія з Києва ТОВ «Мікс Тревел Групп ЛТД».

Видання зазначає, що в липні 2023 року директора «Мікс Тревел» Сергія Бойка засудили до 5 років умовно за участь у схемі незаконного виїзду ухилянтів за кордон. За даними реєстру судових рішень, клієнтів зловмисники підшуковували як особисто, так і через інтернет – публікуючи оголошення про «надання консультацій та юридичного супроводу для отримання офіційного дозволу на виїзд». Коштували такі «послуги» від 1500 до понад 4000 доларів.

Водночас джерело NGL.media на умовах анонімності зазначили, що Бойко був не головним в організації цієї схеми, оскільки більшість звернень до Мінінфраструктури від імені компанії готували та підписували замість нього, проте хто саме – співрозмовнику невідомо. Про наявність організатора зазначили і правоохоронні органи під час слідства. Як і про те, що засуджений отримував лише частину коштів (200-500 доларів США).

Що ж стосується Сергія Кацуби, то його місце проживання зараз журналісти встановити не змогли.

Ще один колишній депутат парламенту від «Нашої України» та «Блоку Петра Порошенка» 53-річний Олександр Тетьяков за даними джерела NGL.media у Державній прикордонній службі покинув Україну ще 19 квітня 2022 року. До системи «Шлях» його внесла Львівська обласна військова адміністрація. При цьому в ЛОВА цей факт довгий час заперечували та знайшли необхідні документи лише з третьої спроби.

Посприяти Третьякову в перетині кордону ЛОВА попросила «Народна самооборона Львівщини» – досить відома громадська організація, яка допомагає військовим ще з 2014 року. За словами голови «Народної самооборони Львівщини» Артема Хмиза, Олександр Третьяков сам звернувся до них і попросив допомогти йому привезти вантаж для ЗСУ. При  цьому Хмиз визнав, що Третьяков їх обдурив і не повернувся.

Журналістам колишній депутат письмово відповів, що не жив в Україні ще задовго до початку війни, проте повернувся в березні і знову виїхав у квітні.

Виїхав з України під прикриттям волонтерства і колишній депутат-регіонал Олександр Зац. 27 червня він виїхав з країни через пункт пропуску «Лужанка» на кордоні з Угорщиною, після того як Херсонська ОВА внесла його до системи «Шлях», і більше не повертався.

Згодом, 20 серпня, він засвітився при участі у конгресі Європейського союзу настільного тенісу у німецькому Мюнхені, оскільки Зац і досі є головою Федерації настільного тенісу України.

Допомогла виїхати 47-річному Олександру Зацу допомогла громадська організація «Українська націонал-патріотична молодь» зі Львова, де говорити про допомогу у виїзді ексдепутату відмовились.

Як заявило ще минулого року Національне агентство із запобігання корупції, головна із корупційних схем, пов’язаних із ними корупційних ризиків для незаконного перетину чоловіками кордону України в умовах дії обмежень воєнного стану, це надання тій чи іншій особі дозволу для перетину кордону за системою «Шлях».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі