Щонайменше тринадцять депутатів місцевих рад виїхали з України, прикриваючись волонтерством, і не повернулись – розслідування

Поділитися
Щонайменше тринадцять депутатів місцевих рад виїхали з України, прикриваючись волонтерством, і не повернулись – розслідування © Getty Images
Частина з них відмовились від своїх повноважень народних обранців.

Тринадцять депутатів місцевих рад виїхали із України за системою «Шлях» під виглядом волонтерів і не повернулись. Половина із них після цього склали із себе повноваження, йдеться у розслідуванні NGL.media.

Журналісти зазначають, що мова йде лише про тих обранців, які скористались системою «Шлях», і дані розслідування охоплюють період до вересня 2023 року.

Депутат Харківської обласної ради Віталій Абрамов, який був обраний за списком ОПЗЖ, виїхав з країни 31 січня 2023 року. В систему «Шлях» як волонтера його внесла Харківська ОВА. Автомобіль, яким виїхав Абрамов, того ж дня повернувся в Україну, але уже без нього. При цьому офіційно Абрамов продовжує брати участь у засіданнях Харківської облради, які  відбуваються по відеозв’язку.

Депутат Новомосковської районної ради Дніпропетровської області  Максим Кривда, теж обраний за списком ОПЗЖ, покинув країну ще у грудні 2022 року. Він виїхав на поїзді як волонтер за дозволом від Дніпропетровської ОВА та мав би повернутись до 15 січня. Згідно з даними YouControl, станом на 2022 рік він очолював місцевий осередок ОПЗЖ у Дніпрі.

Депутат Харківської районної ради, і також обраний від ОПЗЖ, 39-річний Станіслав Лебедєв, за даними джерела у ДПСУ, також скористався потягом для перетину кордону. Він виїхав з України у листопаді 2022 року, після чого зник. До системи «Шлях» Станіслава Лебедєва внесло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. У райраді повідомили, що Лебедєв не відвідав жодне з засідань сесії протягом 2022-2023 років, але заяви на складання депутатських повноважень не подавав.

Депутат Херсонської райради від «Європейської солідарності» Ігор Семеніхін покинув Україну під виглядом волонтера ще у вересні 2022 року. Дозвіл на виїзд йому дала Херсонська ОВА. Семеніхін багато років працював військовим капеланом у Державній прикордонній службі, хоч офіційно службу не проходив. Водночас після виїзду із країни вже у листопаді 2022-го він опублікував фото з 21-річним сином Миколою, який, схоже, проживає в Чикаго.

У березні цього року виїхав за кордон і 46-річний депутат Соледарської міської ради Сергій Петров. В систему «Шлях» його внесла Волинська ОВА. А вже у вересні 2023 року Петров опублікував у соцмережах фото з донькою з Польщі.

36-річний депутат Добропільської міської ради на Донеччині Артем Сундучніков виїхав за кордон у березні 2023 року на підставі рішення Житомирської ОВА. Там кажуть, що видали дозвіл на прохання Свято-Михайлівського кафедрального собору у Житомирі. Священник ПЦУ Богдан Бойко підтвердив, що таке було. За його словами, Артем Сундучніков сам попросив внести його до «Шляху». В церкві роздають продукти для переселенців, тож і Сундучніков мав привезти їжу, але після отриманого дозволу просто зник.

Депутат Чортківської міськради Тернопільської області від партії «Сила людей» та екс-очільник муніципальної варти Чорткова Назарій Пиптик 26 січня 2023 року написав заяву про дострокове складання повноважень, а уже через три дні перетнув кордон як волонтер. У систему «Шлях» Назарія Пиптика внесла Київська ОВА на підставі листа військової частини.

Усі засідання сесії, згідно з результатами поіменних голосувань, цьогоріч пропустив і 37-річний депутат ОПЗЖ Бориспільської міської ради на Київщині Сергій Пашин, який ще  у квітні 2022 року виїхав за кордон, використовуючи систему «Шлях». Туди його внесла Чернівецька ОВА за клопотаннями благодійного фонду «Світ майбутнього». Після того, як журналістка NGL.media звернулась до депутата у Facebook за коментарем, він її заблокував, а профіль закрив.

54-річний депутат Покровської райради у Кривому Розі від «Блоку Вілкула «Українська перспектива» Юрій Красножон, який був заступником голови ради, виїхав за кордон у січні 2023-го. Виїхати з країни він зміг завдяки наказу Дніпропетровської ОВА. Там повідомили, що тричі дозволяли йому поїздки за кордон, і він справді кілька разів виїздив з країни і повертався.

40-річний депутат Бучанської районної ради на Київщині Святослав Куценко від «Батьківщини» у січні цього року виїхав за кордон за дозволом Мінінфраструктури і також не повертався. У серпні за заявою депутата його повноваження у райраді достроково припинили.

43-річний депутат Золочівської райради Львівської області від «Сила і честь» Борис Довбета покинув Україну через систему «Шлях» ще у квітні минулого року – завдяки зверненню Золочівської райради до Львівської ОВА. За словами голови Золочівської райради Ореста Кавецького, згодом Довбета написав заяву на позбавлення мандату, і в червні цього року його прохання вдовольнили.

Влітку минулого року виїхав за кордон і 47-річний депутат Дніпровської районної ради від «Слуги народу» Віталій Дорохін – за дозволом Мінінфраструктури.

Достроково повноваження депутата склав також 32-річний Роман Резнік, обраний до Саксаганської районної ради Кривого Рогу від «Слуги народу». Він виїхав з країни ще у серпні 2022 року, а депутатського мандату його позбавили влітку цього року. За даними «Укртрансбезпеки», у систему «Шлях» Романа Резніка внесла Львівська ОВА і виїхав він наступного ж дня після отримання дозволу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі