Операцію із захоплення «вагнерівців» планували спецслужби України і США - джерела

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Операцію із захоплення «вагнерівців» планували спецслужби України і США - джерела Джерела ZN.UA підтвердили, що українські спецслужби успішно провели значну частину складної операції з виманювання найманців з Росії
Українські та американські спецслужби переслідували різні цілі.

Джерела ZN.UA підтверджують, що українські спецслужби дійсно проводили операцію по захопленню завербованих в Росії найманців ПВК «Вагнера». Сприяння українцям надавали колеги зі США.

За словами співрозмовників, українські "специ" намагалися виманити з РФ і затримати в Україні «вагнерівців», які воювали в лавах угруповань «ДНР» і «ЛНР», здійснювали військові злочини в Донбасі. У той же час, не виключено, що американці могли переслідувати власні цілі: «збити» голову Офісу президента Андрія Єрмака і заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, яких у Штатах вважають агентами впливу РФ.

«Заздалегідь прорахувавши, що буде витік інформації, вони планували дискредитувати Єрмака і Демченка, щоб вирвати Зеленського з проросійської «бульбашки», де той опинивився, і змусити його відправити голову ОП і заступника секретаря РНБО у відставку. Як можна судити зі слів одного конфідента, не було сумнівів у тому, що Єрмак або Демченко «зіллють» інформацію», - пише оглядач ZN.UA Володимир Кравченко.

Результатом провалу спецоперації став удар не тільки по Єрмаку і Демченку, але й по президенту Володимиру Зеленському, а також по авторитету української держави.

«Відсутність реакції українського керівництва на наявність «крота» серед  українських високопосадовців дискредитує українську державу і владу в очах українців і партнерів українських спецслужб. Чи буде проведено розслідування, а винні у витоку покарані? А в тому, що зрада була, сумнівів немає. Це нам підтвердили кілька джерел. І з цим уже не в перший раз стикаються українські спецслужби», - зазначає автор.

Він також констатує, що «історія з «вагнерівцями» виявилася багатошаровою, суперечливою і такою, що погано пахне. У ній лінії протистояння проходять не тільки між Україною і Росією, РФ і США, але і між різними українськими спецслужбами, які Зеленський не контролює».

Зокрема, зараз триває протистояння між секретарем РНБО Олексієм Даніловим і його замом Русланом Демченком, головою МВС Арсеном Аваковим і головою ОП Андрієм Єрмаком, главою СВР Валерієм Кондратюком і екскерівником ГУР МО Василем Бурбою, головою СБУ Іваном Бакановим і його колишнім першим заступником Владиславом Бухарєвим. Не кажучи вже про те, що ними намагаються грати і росіяни, і американці.

«При слабкому президенті конфлікти між силовиками посилюються і можуть завдати серйозної шкоди країні, оскільки в конкурентній боротьбі про країну думають все менше. А все більше - про себе», - резюмує Кравченко.

Як випливає зі статті головного редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова, хтось із найближчого оточення Володимира Зеленського «злив» інформацію про групу «вагнерівців», яких 29 липня затримали в Білорусі, а пізніше передали Росії.

СБУ і ГУР МО нібито зуміли розшукати деяких російських бойовиків, що воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 у Луганському аеропорту і Ан-26 поблизу Луганська. Від імені такої собі ПВК «МАР» для роботи у Венесуелі було набрано група з 33 осіб, що мала літаком відправитися з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували, що під приводом епілептичного нападу одного з пасажирів літак зробить вимушену посадку в Україні, де найманців і мали затримати.

Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до судової відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд".

Після того як 24 липня тодішній начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції, голова офісу президента Андрій Єрмак під приводом того, що затримання терористів завадить черговому перемир'ю в Донбасі, запланованому на 27 липня, вимагав перенести початок операції. Його підтримав Зеленський, і операцію перенесли на 30 липня.

На нараді, крім Зеленського, керівників спецслужб і голови ОП, були присутні перший заступник секретаря РНБО, глава комітету з питань розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко. Провину за провал операції Бутусов покладає на Єрмака і Демченка. Він також зазначає, що Зеленський звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МО після вимоги останнього провести розслідування причин провалу операції.

На підтвердження своєї інформації Бутусов оприлюднив номер кримінальної справи, в рамках якої проводилася операція, - № 42014000000000457.

Після публікації статті пішли спростування від голови ОП Андрія Єрмака, новопризначеного глави ГУР МО Кирила Буданова, а також пресслужб СБУ і СЗР. Їх основний меседж: повідомлення про те, що «вагнерівці» виявилися в Білорусі в рамках операції українських спецслужб, - російський фейк, а його першоджерелом є російське видання.

Що ж в цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі